Türk polisinden kosova'ya yardım

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

1999 yılında Kosova’daki asayişi sağlamak için Uluslar arası Polis Gücüne katılan 140 Türk Emniyet Amiri Kosovalıların gönlünü fethetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Her yıl düzenlenen sosyal aktivitelerle Kosova’daki soydaşlarımıza yardım elini uzatan Türk Polis gücü Ramazan’da kendi aralarında topladıkları paralarla görev yaptıkları başkent Priştine’de 35 fakir Kosovalı aileye yardım paketi dağıttı.

Temel gıda ürünlerinden oluşan paketleri kendi elleriyle ihtiyaç sahiplerine veren Türk polisi, dayanışma ve yardımlaşmanın en güzel örneğini sergilemiş oldu. Kosova'da görev yapan Türk Polis Kontenjanı Başkanı Emniyet Müdür Yüksel Çelik, yıl içerisinde yapılan sosyal faaliyetler çerçevesinde ülkede yaşayan soydaşlarla beraber olma çabası içerisinde bulunduklarını belirtti. Biz geçmiş yıllardan beri sürdürülen geleneği yaşatıyoruz. Çelik, "Kosovalı kardeşlerimizle önemli günlerde birlikte olmak gayreti içerisindeyiz.Bu bağlamda ihtiyaç sahiplerine yardım maksadıyla 200 paket hazırladık. Yardım paketlerini yerel polis ve buradaki derneklerin aracılığıyla dağıtıyoruz" diye konuştu.

Gerçek Türk Derneği Başkanı Zeynel abidin Ustaibo ise zor günlerde hep yanlarında olan Türk Polisine ve Türkiye’ye teşekkür ederek “Türk Polisi'nden Allah razı olsun. Onlar güvenliği korumak için buradalar. Ama insani yaklaşımları hepimizi duygulandırıyor" dedi.

Türk Polis Kontenjanı Kosova’da okulların açılmasıyla Priştine’deki Okullarda kırtasiye malzemesi dağıtmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious