Türk profesörden Çinlilere çince kitap

Türk profesörden Çinlilere çince kitap.13825
  • Giriş : 24.12.2008 / 16:22:00

Ege Üniversitesi'nden Prof Dr Semih Ötleş editörlüğünde yazılan 'Gıda Bileşenleri ve Katkı Maddelerinin Analiz Metodları' kitabı Çin'de satışa çıkacak...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ege Üniversitesi Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof Dr Semih Ötleş editörlüğünde yazılan “Gıda Bileşenleri ve Katkı Maddelerinin Analiz Metodları” kitabı “China Light Industry Press” yayınevi tarafından Çince olarak yayınlandı.

Dünyanın önde gelen ve gıda alanında isim yapmış bilim adamlarının makalelerinin yer aldığı kitap alanında ilk olma özelliğini taşıyor.

“Gıda Bileşenleri ve Katkı Maddelerinin Analiz Metodları” isimli kitabın editörü Prof Dr Semih Ötleş kitap ile ilgili yaptığı açıklamda; “Kitap protein, peptid ve amino asitler, lipidler, enzimler, aroma ve uçucu bileşenleri içerir.

Fonksiyonel gıdalar ve nutrasötiklerin, suda ve yağda çözünen vitaminlerin analizleri de mevcuttur. Gıda katkı maddeleri ve kontaminan analizleri ve bu konudaki gelişmeler de yer almaktadır. Dünyaca tanınmış 32 bilim adamı tarafından hazırlanan bu eser, gıda bileşenleri ve katkı maddelerinin analizlerinde son yıllarda ekstraksiyon, tanımlama, analiz konularında gerçekleşen modern yöntemleri içermektedir. Bu kitap, resmi ve özel analiz kurumları, gıda mühendisliği ve ilgili alanlarda eğitim veren üniversiteler için önemli bir referans olacaktır.”dedi. Kitap 333 sayfadan oluşan kitap Çin'de piyasaya sürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*