Türk Silahlı Kuvvetleri internet sitesi yenilendi

Türk Silahlı Kuvvetleri internet sitesi yenilendi.17014
  • Giriş : 07.06.2007 / 08:33:00

Genelkurmay sitesini akşam saatlerinde yeni yüzüyle kamuoyunun beğenisine sundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genelkurmay Başkanlığı, tasarım çalışmaları bir süredir devam eden internet sitesini akşam saatlerinde yeni yüzüyle kamuoyunun beğenisine sundu.

Genelkurmay Başkanlığı'nın yeniden yapılandırma çalışmaları bir süredir devam eden web sayfasının yeni açılış sayfasında, beyaz fon yerine Genelkurmay ambleminin bulunduğu açık sarı fon kullanıldı.

Daha önceki internet sayfasının site başlığında mavi zemin üzerine askeri birliklerin resmediği "Genelkurmay Başkanlığı" ifadesi, yeni çalışmada daha büyütülmüş haliyle ve "Türk Silahlı Kuvvetleri" yazısı eklenerek, Türk Bayrağı ve Genelkurmay Karargah binasının giriş fotoğrafı üzerine yerleştirildi.

Başlığın yanlarında yer alan Atatürk fotoğrafı ve Genelkurmay amblemi de eskiye oranla büyütülürken, sitenin sağ üst köşesinde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın fotoğrafının yanında "Öz geçmişi", "Ziyaretleri", "Mesajları" ve "Konuşmaları" yer aldı.

Sitede, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın "havacı" üniformalı fotoğrafına yer verildi. Sitenin tasırım çalışmaları devam ederken, Orgeneral Büyükanıt'ın "bahriyeli" üniformalı bir fotoğrafına yer verilmişti.

Yeni tasarımda, TSK'ya bağlı kuvvetlere ait "kısa yolların" hemen altına "askeri siteler" ve "vakıflar"ın kısa yolları eklendi. TSK ile ilgili diğer konu başlıkları ise sitenin sol tarafında, "TSK hakkında", "Genel bilgiler", "Basın yayın faaliyetleri", "Uluslararası ilişkiler", "Eğitim öğretim", "Tatbikatlar", "İnsan kaynakları", "Tarihten kesitler", "Süreli yayınlar", "Arşiv" ve "Faydalı bağlantılar" şeklinde sıralandı.

"Güncel Duyurular" ile "Haberler ve Olaylar" başlıklı bölümler de sitede eskiden olduğu gibi orta bölümde yer alırken, "Anıtkabir İnternet Sitesi", "TSK Spor Faaliyetleri", "TSK Radyo-TV Programları" ve "Bilgi Edinme" konularına ait kısa yollar sitenin sol alt köşesine yerleştirildi.

Bu bölümde, Genelkurmay Başkanlığı'nın, Türk dilinin konuşma, yazma ve okumada doğru kullanımını özendirmek üzere hazırladığı "Türkçenin Doğru Kullanımı" adlı kitaba da yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious