Türk sinemasının en pahalı oyuncusu

Türk sinemasının en pahalı oyuncusu.9369
  • Giriş : 02.06.2008 / 19:58:00
  • Güncelleme : 02.06.2008 / 18:56:35

Onu önce Kurtlar Vadisi'yle tanıdık ama kısa sürede zirveye çıktı. Şimdi Türk sinemasının en pahalı oyuncusu... Bakın o kim?

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Film başına 90 bin YTL alan Özgü Namal, Türk Sineması'nın en pahalı oyuncusu unvanını kazandı...

Kurtlar Vadisi dizindeki rolüyle tanınan Özgü Namal mesleki yaşantısında bundan sonra hızlı bir çıkış grafiği gösterdi. Bu dizi sonrasında popülaritesi arttı ama dizilerden çok sinemaya ağırlık veren Namal bunun kısa sürede karşılığını aldı.

14'üncü Ankara Film Festivali 'Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu' ödülü (Sır Çocukları), 26'ncı Uluslararası İstanbul Film Festivali 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülü (Beynelmilel), 44'üncü Antalya Altın Portakal Film Festivali 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülü (Mutluluk) ile aldı. Bunun yanında 'Polis', 'Organize İşler' filmlerinde de rol alan Özgü Namal son olarak 'O... Çocukları' filmiyle adından söz ettirmeyi yine başardı.

TARİFESİ EN YÜKSEK OYUNCU

Türk Sineması'nın en pahalı oyuncusu olması aslında pek çok oyuncunun sinemada oynamak için çok düşük ücretlere razı olmasından veya ücret almamasından da kaynaklanıyor.

Ancak yine de Özgü Namal genç yaşında ulaştığı zirvenin getirdiği profesyonellikle Türk Sineması'nda 90 bin YTL'lik tarifesi ile en pahalı oyuncu olmayı başardı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious