Türk şoförlere Gürcistan oyunu

Türk şoförlere Gürcistan oyunu.11000
  • Giriş : 22.06.2009 / 14:25:00

Gürcistan'a yolcu taşıyan Türk şoförler, birçok arkadaşlarının araçlarına uyuşturucu konulduğunu, cezaevindekilerin yüklü miktarda para ödedikten sonra serbest bırakıldığını öne sürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gürcistan'a kara yoluyla yük ve yolcu taşıyan şoförler, bu ülkede çeşitli nedenlerle sürekli arandıklarını ve haklı oldukları birçok konuda suçlu bulunduklarını iddia etti.

Otobüs sürücüsü Nedim Meydan, yaptığı açıklamada, suçsuz olduğu halde 11 ay 15 gün Gürcistan'da cezaevinde kaldığını öne sürdü.

Meydan, ''Sınır kapısında arabama 2 kişi bindi. Daha sonra Batum terminalinde aracımda 10 gram esrar bulunması sonucu beni cezaevine attılar. Suçsuz olmama rağmen bazı kişiler beni serbest bırakma karşılığı ailemden 50 bin dolar almış. Paramı geri alamadım. Arabamı ise teslim alma yazısı olmasına rağmen geri alamıyorum'' dedi.

Otobüs sürücüsü Sebahattin Sarı ise Sarp Sınır Kapısı'nda aracının koltuğunun arkasına eroin sıkıştırmaya çalışan Gürcistan uyruklu kişiyi polise teslim ettiğini belirterek, ''Mahkemede 5 yıl sınır dışı cezası almış. Fark etmesem, Gürcistan'da ben yakalansam, başıma gelecekleri düşünmek bile istemiyorum'' diye konuştu.

Gürcistan'da cezaevinde bulunan Rizeli şoför İsmail Akbulut'un (45) eşi Hanife Akbulut (43) ise eşinin geçen yılın kasım ayından beri cezaevinde bulunduğunu bildirdi.

Eşinin bir şey yaptığına inanmadığını ifade eden Akbulut, şunları kaydetti:
''Eşim Sarp Sınır Kapısı'ndan iyilik olsun diye tanımadığı birinden yaşlı birine götürmek için 100 TL ve içinde ilaç olduğunu sandığı kutuyu almış. Batum'da bir kadın, kutuyu almaya gelmiş. Maskeli kişiler baskın yaparak kutuda 73 gram eroin buldukları iddiasıyla kocamı tutuklamış. İlacı almaya gelen kadın nerede belli değil. Olay günü yakalanmasına rağmen davada adı geçmiyor, kayıtlarda öyle biri yok. İlk duruşmada kocama tercüman dahi vermeden 28 yıla mahkum ettiler. Kayınpederim oğlunun üzüntüsüne daha fazla dayanamayarak öldü, kayınvalidem ağır hastalandı. Eşim babasının öldüğünü bilemeden 8 aydır cezaevinde.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*