Türk Telekom, ADSL'de yüzde 45'e varan indirime gitti

  • Giriş : 02.08.2007 / 18:50:00
  • Güncelleme : 02.08.2007 / 18:14:31

Türk Telekom, toptan ADSL ve veri akış erişimi tarifelerinde yüzde 45'e varan oranlarda indirime gitti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Telekomünikasyon Kurumu'nun onayladığı yeni tarifeler, servis sağlayıcı şirketlerin maliyetlerini önemli oranda düşürecek.

Yapılan ADSL tarife değişikliği ile limitsiz toptan tarifede, 512 Kbps'de yüzde 38, 1 Mbps'de yüzde 44, 2 Mbps'de yüzde 45; veri akış erişimi tarifelerinde, 512 Kbps'de yüzde 40, 1 Mbps'de yüzde 43, 2 Mbps'de yüzde 36 oranlarında indirime gidildi.

2 yeni hız seçeneği

Tarife paketlerine 4 Mbps limitsiz ve 2 Mbps 6G limitli olmak üzere iki yeni seçenek eklendi, minimum hız 512 Kbps'ye yükseltildi.

Türk Telekom, ADSL toptan satış indirimlerinin yanı sıra veri akış erişiminde de limitli tarife uygulamasına geçti.

Böylece, sektörde faaliyet gösteren internet servis sağlayıcı şirketlere hizmetlerini çeşitlendirme ve daha ucuza mal etme olanağı sağlanmış oldu.

Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr.Paul Doany, "Telekomünikasyon Kurumu'nun onayladığı yeni tarifelerle internet servis sağlayıcısı şirketlerin müşterilerine indirim yapabilmesinin önünü açtık. Tüm bu şirketlerin kendi fiyatlarını açıklayarak indirimleri fiyatlarına yansıtacağını umuyoruz. Böylece sektördeki rekabeti destekleme ve pazarı büyütme konusunda çok önemli bir adımı atmış oluyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious