Türk Telekom deplasmanda galip

Türk Telekom deplasmanda galip.15461
  • Giriş : 03.05.2009 / 21:49:00

Beko Basketbol Ligi'nde Türk Telekom, Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'ni deplasmanda 84-65 mağlup etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Mücadelenin il periyoduna hızlı başlayan konuk ekip Türk Telekom, ilk dakikalardan itibaren rakibine üstünlük kurmayı başardı. Bekir'in dış atışlarıyla rakibi karşısında üst üste sayılar bulan Ankara ekibine, ev sahibi ekip Ekene'nin basketleriyle karşılık vermeye çalıştı. Konuk ekip, ilk periyodu, 27-16 önde bitirdi.

İkinci periyoda İlker ile bulduğu sayılarla etkili başlayan ev sahibi ekip, aradaki farkı kapatmaya çalıştı. Bu periyotta da 3 sayılık basketlerle rakibinin aradaki farkı kapatmasına izin vermeyen konuk ekip Türk Telekom, Asım ve Bekir'in basketleriyle devrenin sonlarına doğru farkı 21 sayıya kadar çıkararak, 2. periyodu 46-25 üstünlükle tamamladı.

Mücadelenin 3. çeyreğinde de baştan sona Ankara ekibi üstün bir oyun sergiledi. Alex Dunn, Ekene ve Leroy ile aradaki farkı eritmek isteyen ev sahibi Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi'nin bu çabası sonuç vermeyince, Türk Telekom final periyoduna 66-47 önde girdi.

Final periyoduna iyi başlan Mutlu Akü Selçuk Üniversitesi aradaki farkı kapatabilmek için büyük çaba sarf etti. Ev sahibi ekibin çabaları farkın kapanmasına yetmeyince, müsabaka Türk Telekom'un 84-65 üstünlüğü ile sona erdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*