Türk Telekom eylemleri Türkiye geneline yayılıyor!

  • Giriş : 09.11.2007 / 07:56:00
  • Güncelleme : 09.11.2007 / 00:55:12

Telekom grevinde sonuç alınmaması halinde eylemler Türkiye geneline yayılacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kurulunun aldığı karar doğrultusunda 1 hafta içerisinde Türk Telekom grevinde sonuç alınmaması halinde 33 sendika, 650 şube, diğer sivil toplum örgütleriyle eylemlerini Türkiye geneline yayacaklarını bildirdi.

Türk-İş Başkanlar Kurulu, konfederasyon genel merkezinde yaptığı toplantının ardından, toplu halde Ulus Türk Telekom Ankara İl Müdürlüğü önüne gitti. Türk-İş Genel Başkanı Salih Kılıç Türk Telekom tarihinde grevin ilk olduğunu ifade ederek, ''Bu grevi yaşatanları lanetliyorum'' dedi.

Başkanlar Kurulunun aldığı karar doğrultusunda grevi sonuna kadar desteklediklerini vurgulayan Kılıç, ''Bu grev, Telekom işçisinin değil, Türk-İş'e bağlı tüm sendikaların grevidir. Türk-İş topluluğu olarak hedefimiz sonuna kadar bu mücadeleyi sürdürmektir'' dedi.

Bazı çevrelerin, ''Siz 5 gün dayanamazsınız'' dediklerini anımsatan Kılıç, 24 gündür süren grevin buna en büyük cevap olduğunu belirtti.

''Türk Telekom grevi işçi hareketinin onurudur. Başarıyla sonuçlandırırsak ortak başarımız olacaktır'' diyen Kılıç, ''Başkanlar kurulumuz, bir hafta içinde sonuç alınmadığı takdirde 33 sendika, 650 şubemizle, diğer sivil toplum örgütlerinin de desteğiyle bu eylemleri Türkiye geneline yayma kararı almıştır. Tüm kamuoyunu birlikte hareket etmeye Türk Telekom işçisine destek vermeye çağırıyoruz'' dedi.

Vatanına, işine sahip çıkan işçinin sabotajcı olamayacağını ifade eden Kılıç, Türk-İş'in grevdeki işçiye, maddi, manevi her türlü desteği sonuna kadar vereceğini vurguladı.
İşçiler, açıklamalar boyunca genel grev çağrısı yapan, hükümeti protesto eden sloganlar attılar.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious