Türk Telekom grevinin zararı 100 milyon YTL'yi geçti

Türk Telekom grevinin zararı 100 milyon YTL'yi geçti.86654
  • Giriş : 29.11.2007 / 15:19:00

Telekom'daki grev süresince yaşanan arızalar nedeniyle 100 milyon YTL'nin üzerinde zarar var.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Türk Telekom'da 44 gündür devam eden grev uzun pazarlıkların ardından uzlaşmayla sonuçlandı. Şimdi grevin sürdüğü 44 günde oluşan zararın bilançosu hesaplanıyor. Türk Telekom'un verdiği bilgilere göre, grev süresince sabotaj olduğu belirtilen 200 olayda, yurtiçi ve yurtdışı veri ve ses trafiğini taşıyan ana arterlerdeki fiber optik şebeke hedef alındı. Ayrıca 237 adet saha dolabına zarar verildi.

Fiber optik kabloların tümüyle yenilenmesi, saha dolaplarının onarılması ve değiştirilmesinin 100 milyon YTL'nin üzerinde kayba yol açtığı ileri sürüldü. Ancak kesin rakamın henüz ortaya çıkmadığı belirtildi.

Telekom yetkilileri, sabotaj olduğunu iddia ettikleri bu kesintilerden 237 bin telefon abonesinin etkilendiğini, bu arızaların 152 bin adedinin giderildiğini belirttiler. Grev boyunca ADSL hatlarında 53 bin arıza meydana gelirken, bunlardan 44 bini onarılabildi.

TT grevi iş günü kaybında 30 yılı solladı

Grevin ortaya çıkardığı zarar ve arızaları kesin olarak belirlemek üzere Telekom yetkilileriyle çalışanlar bir araya gelecek. Toplantıda, henüz giderilmeyen arızalar için bir çalışma takvimi çıkarılacak. Telekom yönetimi çalışmaları hızlandırmak için çalışanlara fazla mesai yaptırmayı planlıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious