Türk Telekom Innova'yı satın aldı

Türk Telekom Innova'yı satın aldı.58765
  • Giriş : 22.06.2007 / 19:18:00

Türk Telekom, Innova'nın tamamını 18.5 milyon dolara satın aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Anel Grup bünyesindeki bilişim şirketi Innova'nın yüzde 100 hissesi 18.5 milyon dolara Türk Telekom'a satıldı.

Anel grup şirketi Innova, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında telekomünikasyondan finansa, kamudan enerjiye, üretimden dağıtıma pek çok farklı sektöre elektronik tahsilat ve ödeme sistemleri, güvenlik, ERP, portal ve e-iş çözümleri, kiosk ve otomasyon sistemleri ile mobil uygulamalar sunuyor.

Sektörel uzmanlıklara sahip 150 kişilik deneyimli bir kadroya sahip olan Innova, 2006 yılında dünyanın birçok bölgesinde en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin belirlenmesi amacıyla düzenlenen Deloitte Teknoloji Fast 50 listesinde Türkiye'nin en hızlı büyüyen teknoloji şirketleri arasında yer aldı.

Hisse devir sözleşmesi imza töreninde konuşan Anel Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Rıdvan Çelikel, Anel Grubu olarak teknoloji ve telekom sektöründe önemli yatırımları bulunduğunu, Innova'nın da bunlardan biri olduğunu ifade etti.

Çelikel, "Innova'nın, bölgesel bir teknoloji devi olmaya doğru hızla ve emin adımlarla ilerleyen Türk Telekom çatısı altında daha hızlı bir büyümeyi yakalayabileceğine inanıyoruz" dedi.

Türk Telekom İcra ve Yönetim Kurulu Başkanı Paul Doany de, "Önümüzdeki dönemde bilişim yatırımlarımız hızla devam edecek" diye konuştu.

Innova'nın yüzde 51'i Anel Grup'a, yüzde 9'u yine Anel grup şirketi Plastikkart Akıllı Kart İletişim Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ'ye geri kalanı da kurucu ortaklara aitti.

Hisse devrinin Rekabet Kurulu onayını da içeren yasal onay sürecini takiben tamamlanması öngörülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious