Türk Telekom mucit avı başlatıyor

Türk Telekom mucit avı başlatıyor.17207
  • Giriş : 29.03.2007 / 00:00:00

Türk Telekom, NTV ile birlikte “Türk Mucit” yarışmasını başlatıyor. Yarışma ile, Türkiye'nin "icat çıkaranları"na icatlarını geliştirme fırsatı doğacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Telekom'dan yapılan yazılı açıklamada, teknoloji harikaları peşinde olmayan, hayatı kolaylaştıracak, insanların satın almak isteyeceği projeler peşinde koşan "Türk Mucit" yarışmasında elemelerin nisan ayı başından itibaren başlayacağı bildirildi. "www.turkmucit.tv" adresinden başvurulabilen yarışmanın jürisi, gelen icatları tüm yönleriyle değerlendirecek, gerekirse deneyecek ve karar verecek.

Jüri üyeliğini Prof. Celal Şengör, Betül Mardin, Hulusi Derici ve Özlem Yalım’ın yaptığı etkinlikler, NTV tarafından hazırlanıp yayınlanacak. İstanbul'a gelmeye hak kazanan finalistlere teknoloji ve pazarlama uzmanları tarafından icatlarını geliştirmeleri için destek verilecek. Mucitler canlı yayınlanacak final elemelerinde, hem jüriyi ikna etmek hem de halkın oyları ile Türk Mucit seçilmek için ter dökecek.

Türk Telekom Kurumsal İlişkiler Başkanı Ahter Kutadgu, Türk Telekom olarak iletişim teknolojilerinin Türkiye'de gelişmesi, yaygınlaşması ve teknolojide ulusal katma değerin artırılması yönündeki çalışmalarını sürdüreceklerini söyledi. Kutadgu, "NTV tarafından hazırlanan Türk Mucit’e sponsor olarak da ülkemizde yenilikçiğin gelişmesine katkı sağlamak, gün yüzüne çıkmamış bireysel yeniliklerin ve girişimcilik ve yenilikçilik potansiyelinin gün ışığına çıkarılmasına önemli katkıda bulunacağımıza inanıyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious