Türk Telekom'dan 36 bin kitap hibe

Türk Telekom'dan 36 bin kitap hibe.13179
  • Giriş : 01.12.2008 / 22:12:00

Türk Telekom “Eğitime Katkı kampanyası” çerçevesinde Batman’da 36 bin kitaptan oluşan 100 temel eser adlı 300 kolilik kitap setleri öğrencilere dağıttı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Batman 75. yıl Yatılı İlköğretim okulunda yapılan tören de konuşan Batman Türk Telekom İl Müdür vekili Abidin Çalışkan “Müdürlük olarak sosyal sorumluluk bilinci ile hareket ettiklerini belirterek Türk Telekom olarak Batman'da bir lise yaptırdıklarını ve yakın zamanda bu liseyi İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerin söyledi.

Çalışkan aynı sorumluluk bilinci ile eğitime katkı amaçlı olarak 36 bin kitaptan oluşan ve 100 temel eser olarak tanımladığımız 300 paketten oluşan hediye setlerin bu gün teslim ediyoruz” dedi. Törende söz alan Batman valisi Dr. Recep Kızılcık “Yazmanın ve okumanın olmadığı toplumlarda bilgi ve iletişimin olması çok zordur. 21.yy ı oluşturan toplumlar okuyan ve yazan toplumlardır” diyen vali kızılcık konuşmasına şöyle son verdi. “medeniyet geçmiş toplumların üst üste koymuş bilgi kırıntılarıdır.

Bu kırıntıları gelecek nesillere aktarmak ancak okuma ve yazma ile olduğunu” sözlerine ekledi. Eğitime yapmış oldukları katkıdan dolayı Türk Telekom Genel Müdürlüğüne teşekkür eden vali Kızılcık Batman Türk Telekom İl Müdürlüğüne teşekkür plaketini Batman Türk Telekom Müdür vekili Abidin çalışkan'a verirken milli Eğitim müdürü Şerif Akboğa'da teşekkür belgesi takdim etti. Düzenlene tören öğrenciye kitap setlerinin dağıtılması ile son buldu. Düzenlene Törene Batman valisi Dr. Recep Kızılcık, vali yardımcısı Osman Varol, Milli Eğitim müdürü Şerif Akboğa Okul müdürleri öğrenciler ile öğretmenler katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*