Türk Telekom'dan kurumsal e-fatura

  • Giriş : 15.03.2009 / 14:23:00

Türk Telekom, yeni başlattığı ''Kurumsal e-fatura'' hizmeti ile artık şirketlere de faturalarını elektronik ortamda yönetebilecekleri bir platform sunduğunu duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Yapılan açıklamada, Türk Telekom'un, çevreye katkı sağlamak ve çevre duyarlılığını artırmak amacıyla başlattığı ''e-fatura'' projesinin devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, Türk Telekom'un bireysel abonelerden sonra şimdi de kurumsal müşterileri için özel olarak geliştirdiği yeni bir hizmetle kurumlara faturalarını kolaylıkla yönetebilecekleri elektronik ortamda bir platform sunduğu belirtildi.

Bu hizmet ile 50 ve üzeri devre aktarmalı telefon şebekesine (PSTN) sahip tüm kurumsal müşterilerin, ''Kurumsal e-fatura'' hizmetinden faydalanma imkanı sağlandığı ifade edilen açıklamada, ''Kurumsal e-fatura'' hizmetinden yararlanmayı tercih eden şirketlerin, hem faturalarına güvenli bir şekilde ulaştığı, hem de kolaylıkla yönetebilecekleri bir platforma sahip oldukları kaydedildi.

Açıklamada, ''Kurumsal e-fatura'' hizmetinin, şirketlere faturalarını toplu olarak alma, ödemelerini ve gerekli kontrolleri kolaylıkla yapabilme, ayrıca geçmişe dönük işlemlere bilgisayar ortamında kolaylıkla ulaşılmasına imkan tanıyan sanal arşiv oluşturma gibi birçok avantaj sağladığı kaydedildi.

Ayrıca, Maliye Bakanlığının onayı ile resmi geçerliliği olan ''Kurumsal e-fatura'' uygulamasıyla, Türk Telekom kurumsal müşterilerinin basılı telefon faturalarını kullanmaları gereken her türlü resmi işlem için e-faturalarını kullanabildikleri ifade edilen açıklamada, öncelikle İstanbul'da başlayan ''Kurumsal e-fatura'' uygulamasının, bugün itibariyle tüm illerde yürürlüğe girdiği duyuruldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*