Türk Telekom'dan üç yeni ürün

  • Giriş : 13.06.2006 / 00:00:00

Türk Telekom sabit hatlarda üç yeni hizmet başlatıyor. TT Sesli Mesaj, TT Aile Kart ve TT SMS hizmetlerini devreye sokacak olan Türk Telekom ürün yelpazesinin genişletiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Şimdiye kadar internetten sesli iletişime kadar sunduğu hizmetlerle Türkiye'de sabit iletişimin temel sağlayıcısı olan Türk Telekom, yeni hizmetleri TT Sesli Mesaj, TT Aile Kart ve TT SMS ile birlikte sabit hatların kullanım alanını genişletmeyi hedefliyor. Türk Telekom, mobil telefonların bazı avantajlarını sabit hatların ortamına taşıyacak.

DOANY: "BU SADECE BİR BAŞLANGIÇ"

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Türk Telekom Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Paul Doany, yeni ürünlerin sabit hatlarda bir devrim başlattığını belirtti. Doany, "Türk Telekom'un özelleştirme sürecinde ve sonrasında ifade ettiğimiz gibi, hedefimiz Türk Telekom'u içeride ve dışarıda rekabet edebilecek, rekabetçi fiyatlarla yeni ürün ve hizmetler sunan dünya çapında bir telekomünikasyon şirketine dönüştürmek üzere, yönetimine, çalışanlarına ve teknolojisine yatırım yapmaktır. Türk Telekom daha fazla müşteri odaklı bir şirket olacak. Bu bizim en önemli itici gücümüz ve öncelikli alanımız. Bugün burada Türk tüketicilerine sunduğumuz katma değerli yeni ürünler, Türk Telekom'un bu vizyonunu gerçekleştirmek için kararlılığımızın sadece birer örneğidir" dedi.

Doany, Türk Telekom'un bir diğer hedefinin kullanıcısına en uygun tarifelerle ürünler sunmak olduğunu belirtirti.

SABİT HATLARDA MOBİL HİZMETLER

Bugüne kadar sadece mobil telefonlarda bulunan bazı hizmetler artık Türk Telekom'un sabit hatlarında da kullanılabilecek.

Bu hizmetlerden ilki, yerinde olmayan, telefona cevap veremeyen, ya da meşgul durumdaki sabit hat kullanıcılarının, sesli mesaj kutusu aracılığı ile çağrıları cevaplandırabilmesine, mesajlardan ve arayan kişilerden haberdar olabilmesine imkan veren TT Sesli Mesaj hizmeti.


TT Sesli Mesaj hizmetinin Standart Mesaj Kutusu herkese açık ve ücretsiz bir hizmet olarak sunuluyor. Bundan böyle sayısal santral müşterilerinin tamamı Türk Telekom Müşteri Hizmetleri'ni (444 1 444) aramak kaydıyla telefonlarını sesli mesaj kutularına yönlendirebilecekler. Daha yüksek hafıza kapasiteli ve daha fazla özelliği bulunan Ekstra Mesaj Kutusu ise bağlı bulunulan Telekom Müdürlüğü'ne baş vurmak yoluyla alınabiliyor. Ekstra mesajların bulunduğu sesli mesaj hizmeti sayesinde aile bireylerinin her birine ayrı sesli mesaj kutusu açılıyor. Telefondan aradığı kişiye ulaşamayanlar, ailenin sadece istedikleri bireyine mesaj bırakabiliyor. Ailenin bireyleri de bu mesaja başkası dinlemeden, kendi kullanıcı adı ve şifresiyle güvenli bir biçimde ulaşabiliyor.

Türk Telekom'un hemen devreye soktuğu ikinci hizmet ise TT Aile Kart. Üzerindeki chip'te müşteri bilgileri bulunan bu kart sayesinde, Türkiye genelindeki tüm ankesörlü telefonların yüzde 86'sına denk gelen 70 bin telefondan gerçekleştirilecek aramaların ücretleri kartın bağlı olduğu sabit hat telefonuna yansıtılabilecek. TT Aile Kart özellikle ailelerinden uzakta eğitimini sürdüren öğrencileri ve askerlik görevini yapan kullanıcıları hedef alıyor.

Kartı kullanmak için sabit bir telefona sahip olmak yeterli. Bir sabit hatta 4 taneye kadar TT Aile Kart alınabiliyor. TT Aile Kart kullanıcıları, başvuru sırasında belirlenen limit dahilinde, Aile Kart hizmeti veren ankesörlü telefonlardan herhangi bir GSM, şehiriçi, şehirlerarası ve milletlerarası telefonu arayabiliyor. Yapılan görüşmelerin ücreti ise Aile Kart'ın bağlı olduğu sabit hatta yansıtılıyor.

Bugüne kadar sadece cep telefonlarında kullanılan kısa mesaj gönderme hizmetinin sabit telefonlardan da gerçekleştirilmesini sağlayan TT SMS hizmeti Temmuz ayının ikinci yarısında hizmete açılacak. TT SMS hizmeti sayesinde sabit telefondan sabit telefona ya da GSM telefona mesaj gönderilebilecek ve mesaj alınabilecek. Ayrıca sabit telefondan e-mail adresine ve faks numaralarına da mesaj gönderilebilecek.

TT SMS hizmeti, Türk Telekom Müşteri Hizmetler'ni arayarak açtırılabilen CLIP, yani arayan numaranın görünmesi özelliğine sahip olan ve SMS uyumlu telefon cihazlarından kullanılabilecek. Bir SMS mesajının uzunluğu 160 karakterden oluşuyor. Daha uzun mesajlar yazılması halinde, örneğin 321 karakter, bu 3 SMS mesajı gibi ücretlendirilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious