Türk Telekom'un grevi sabote ediliyor!

  • Giriş : 11.11.2007 / 17:58:00
  • Güncelleme : 11.11.2007 / 18:09:06

Perinçek, ''Telekom hatlarına yapılan sabotaj, greve yapılan sabotajdır'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ''Telekom hatlarına yapılan sabotaj, greve yapılan sabotajdır'' dedi.

Perinçek, Türk Telekom Tekirdağ İl Müdürlüğü binasına giderek, grev uygulamasını sürdüren işçileri ziyaret etti. Ziyarette konuşan Perinçek, işçilerin sendika özgürlüğü ve emeklerinin karşılığını almak için mücadele ettiklerini söyledi.

Telekom işçilerinin dürüst ve vatana bağlı işçiler olduğunu ifade eden Perinçek, grev sırasında yapılan sabotajların, grevi gölgelemek isteyenlerin oyunu olduğunu öne sürdü. Perinçek, şöyle dedi:

''Telekom hatlarına yapılan sabotaj, greve yapılan sabotajdır. Kabloları koparmak gibi sabotaj eylemleri işçilerimizin yaptığı bir şey değildir. Bu Telekom işçilerine karşı yapılmış, bu greve karşı olanların yaptıkları sabotajdır. İşçilerimizi milletimizin gözünde zayıf düşürmek için tertiplenmiştir. Biz bunların arkasında kimlerin olduğunu iyi biliyoruz. Telekom'u koruyan, bu hizmeti yapan, sırtında direklerle dağları tepeleri tırmanan işçiler kurumu yaşatmışlardır. Benim dedemde PTT'den emekli. Bir PTT emeklisi torunu olarak sizi çok daha iyi anlıyorum. Bu grev kesinlikle başarıya ulaşacaktır. Kesinlikle hakkınızı alacaksınız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious