Türk Telekom'un yeni hedefi Azerbaycan

  • Giriş : 19.04.2008 / 22:12:00

Türk Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Paul Doany, bundan sonraki hedeflerinin, Azerbaycan Telekomu satın almak olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye'nin bilişim alanında gelecekte hangi noktada olması gerektiği konusunun tartışıldığı, Elektrik ve Elektronik Mühendisleri Enstitüsü (IEEE) ve TURKIEEE'nin durumunun ele alındığı TURKIEEE Başkanlar Kurultayının açılışında konuşan Doany, Türk Telekom ve birimleri hakkında bilgi verdi.

Öğrencilere, eğitim ve iş hayatında edindiği tecrübelere ilişkin örnekler veren Doany, Beyrut Amerikan Üniversitesi Elektrik Elektronik Fakültesinden mezun olduğunu, daha sonra İngiltere'de master ve doktora programını tamamladığını anlattı.

Doany, asıl çalışma alanının her zaman komünikasyon olduğunu, işin elektronik kısmıyla çok ilgilenmediğini ifade ederek, ''Burada beni en fazla etkileyen şey, her şeyin ötesinde sonuçlar yaratabilen, bütün beklentilerin ötesinde gelişme özelliğine sahip olan haberleşme teknolojileriydi. Çünkü o zaman da benim için net olan bir şey vardı; haberleşme teknolojileri, insanların bütün yaşam biçimlerini, eğlence ve bilgi alma ihtiyaçlarını değiştirecekti'' diye konuştu.

Bir zamanlar kendisinin de genç olduğunu, genç insanların en büyük handikabını tecrübesizliğin oluşturduğunu dile getiren Doany, daha az tecrübe olsa da, doğru adımların atılması durumunda daha tecrübeli insanların önüne geçmek için bir fırsat bulunduğunu vurguladı.

Paul Doany, gençler için risk almanın her zaman ödüllendirilmesi gereken bir şey olduğunu belirterek, gençlerin başarıya ulaşıncaya kadar yaşadıklarından çok şey öğrendiklerini aktardı.

Fırsatları değerlendirebilmenin önemine işaret eden Doany, ancak bunun fırsatları değerlendirmeye ve risk almaya izin veren ortamlarda yapılabileceğini anlattı.

Doany, geçen yıl Bulgaristan Telekom ihalesine katıldıklarını, ancak kazanamadıklarını hatırlatarak, ''Bu ihale sürecinde çok fazla şey öğrendik ve bundan sonraki hedefimiz, Azerbaycan Telekomu satın almak'' dedi.

İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinlik, 20 Nisan'a kadar devam edecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious