Türk tipi aile 'planlaması'

  • Giriş : 23.11.2006 / 00:00:00

Ankara'nın Polatlı ilçesinde 18 çocuk doğuran 44 yaşındaki bir kadın 5 aylık hamile olduğunu belirterek, yaşadığı zorlukları dile getirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

"BEN İSTEMİYORUM AMA EVİN REİSİ İSTEDİĞİ İÇİN OLUR"

Bir çocuğunu kaybettiğini, 2 kızını evlendirdiğini ve 15 çocukları ile 2 odalı bir evde yaşadıklarını dile getiren Ötunç, ''Benim için bu çocuklara
bakmak, evin ihtiyaçlarını karşılamak çok zor. Ben artık çocuk istemesem bile evin reisi istediği için olur'' dedi.

Anne Ötunç, çocuklarının adlarını ise şöyle sıraladı:Kudret (26), Saide (25), Fatma (24), Güler (23), Talip (22), Selim (21),
Abdülkadir (20), Ahmet (17), Hürriyet (16) Şemse, (15) Nuh (14), Emine (13), Sara (10), Bekir (8), İsmail (7), Sabri (5) ve Fatma (2).

BABA ÖTUNÇ: ''25'E, 30'A KADAR YOLU VAR''

Çocuğun, evin bereketi olduğunu söyleyen baba Mehmet Ötunç (54) ise 1982 yılında doğan ve Fatma ismini verdiği kızının 1997 yılında hayatını kaybettiğini hatırlatarak, onun adını 18'inci çocuğunda yaşattığını anlattı.

"BİZİM AVRATLAR SOSYETİKLER GİBİ OLMAZ"

Polatlı'da 6 yıldan bu yana çocuklarıyla birlikte tarım işçiliği ile geçimlerini sağladığını dile getiren Ötunç, ''Bizim avratlar sosyetikler gibi
olmaz. Onlar da çocuğu sever. Şimdi sizi şaşırtan bu kadar çocuğun tek avrattan olması. Ama bizim avrat çocukları çok seviyor'' dedi.

KORUNMAYI GÜNAH OLARAK GÖRÜYORLAR

Cinsel ilişkide ''korunma''nın günah olduğunu savunan ve kürtaj yaptıranın ''katil'' olduğunu dile getiren baba Ötunç, şöyle devam etti:

''15 çocuğumuzla Allah rızkımızı veriyor. Daha 25'e 30'a kadar yolu var. Daha yıl dolmadan bizim avrat hamile kalır. Şu anda da 5 aylık gebedir. Onları daha hiç aç bırakmadım. Ha ne oluyor? Bebesi az olan iyilerinden 2 kilo elma alıyor bende kötülerinden 5-6 kilo alıyorum. Az bebesi olan kırmızı et alırken, ben kemikli tavuk alırım. Parası olan iyi peynir alır, ben ufalanmış peynir alırım. Tek farkımız, bizim ucuz yollu beslenmemiz.''

AYDA 4 ÇUVAL UN ALIYORUM

Günde 40 ekmek yediklerini ifade eden Ötunç, bazen de ayda 4 çuval un alarak yufka ekmek yaptıklarını belirterek, ''Bizim avradın doğurganlığı devam ettiği sürece çocuk sahibi olacağız. Bundan ne ben, ne avrat, ne de çocuklarım şikayetçi. Herkes hayatından memnun'' diye konuştu.

ANCAK 5 ÇOCUK OKUYABİLDİ

Ötunç, okuma ve yazma bilmediğini ancak 5 çocuğunun şu an okula gittiğini ifade ederek, yetişkin çocuklarıyla birlikte soğan tarlalarında çalıştığını sözlerine ekledi.

Bu arada 2 kız çocuklarını 15 ve 17 yaşlarında evlendiren Ötünç ailesinin 2 yaşındaki çocukları Fatma'nın ise özürlü olduğu öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious