Türk turizmine büyük övgü

Türk turizmine büyük övgü.12130
  • Giriş : 17.03.2009 / 22:02:00

Filipinler Dışişleri Bakanı Alberto Romulo, ülkesinin Avrupalı turistleri ağırlama konusunda Türkiye'nin deneyimlerinden faydalanabileceğini bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Filipinler Dışişleri Bakanı Alberto Romulo, ülkesinin Avrupalı turistleri ağırlama konusunda Türkiye'nin deneyimlerinden faydalanabileceğini bildirdi.

Dışişleri Bakanı Ali Babacan'ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelen Filipinler Dışişleri Bakanı Alberto Romulo ve eşi Rosie Lovely Romulo, Ege Bölgesi Sanayi Odasını (EBSO) ziyaret etti.

Romulo, burada yaptığı konuşmada, Türkiye ile Filipinler'in aradaki 90 bin kilometrelik mesafeye rağmen birçok ortak noktasının bulunduğunu, biri Asya'nın batı, diğeri doğu ucu da olsa iki ülkenin aynı kıtada yer aldıklarını söyledi.

İki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri daha yukarılara taşımak için gerekli ortak kültürün bulunduğunu belirten Romulo, ''Özellikle bu kriz döneminde ticari işbirliklerimizi geliştirmek zorundayız'' dedi.

İzmir'in Selçuk ilçesinde tarihi ören yerlerini ziyaret ettiğini hatırlatan Romulo, Müslüman bir ülkede Hristiyanlığa ait değerlerin yaşatılmasının, dünyada yaşayan farklı dinlere ve inançlara sahip insanların beraber yaşayabilmesine en güzel örneği oluşturduğunu ifade etti.

Gazetecilerin, ekonomik krizle ilgili sorusu üzerine Romulo, ülkesinin, krizden etkilense de bunun ABD ve Avrupa gibi olmadığını, buna rağmen hazırlıklarını yaptıklarını, çünkü krizin etkilerinin tüm dünyada 2012 yılına kadar sürebileceğini kaydetti.

EBSO yönetimini ülkesine davet eden Romulo, Manila'ya döndüğünde oradaki ticaret ve sanayi kuruluşlarının temsilcilerine Türkiye'de yaptığı ziyaretlerden edindiği izlenimleri ve işbirliği olanaklarını aktaracağını söyledi.

Romulo, Filipinler ile Türkiye'nin özellikle turizm alanında işbirliği yapabileceğinin altını çizerek, ''Turizm alanında Türkiye'nin deneyimlerinden faydalanabiliriz. Çünkü Türkiye özellikle Avrupalı turistleri ağırlama konusunda büyük tecrübeye sahip'' dedi.

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da, toplantının basına kapalı bölümünde konuk bakana ''Türkiye'de Ticaret ve Yatırım Fırsatları'' konulu bir sunum yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*