Türk uçaklarına beş kez önleme!

Türk uçaklarına beş kez önleme!.9810
  • Giriş : 09.04.2009 / 21:58:00

Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Ege Denizi’nin uluslararası hava sahasında Eğitim Uçuşu icra eden F-16 uçaklarına beş kez önleme yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nın Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında Ahikerya Adası Kuzeyi ve Kuzeybatısı'nda Eğitim Uçuşu icra eden F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın Tanagra ve N.Ankhialos meydanlarından kalkan M-2000 ve F-16 uçakları tarafından iki kez önleme yapıldı.

Bu arada, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında Midilli Adası Batısı'nda Eğitim Uçuşu icra eden F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın Skiros meydanından kalkan M-2000 uçakları tarafından bir kez önleme yapıldı.

Ayrıca, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığının Ege Denizi'nin uluslararası hava sahasında Ahikerya Adası Güneyi ve Güneydoğusu'nda Eğitim Uçuşu icra eden F-16 uçaklarına, Yunanistan'ın Kastellion ve Skiros meydanlarından kalkan F-16 ve M-2000 uçakları tarafından iki kez önleme yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*