Türk Yildizlari büyüledi

  • Giriş : 16.10.2005 / 00:00:00

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Yapilan her hareket, yer kumanda masasindaki Hava Pilot Yüzbasi Bülent Savas tarafindan seyircilere anlatildi.

Gösterileri yaklasik 10 bin kisi disinda CHP Mugla Milletvekili Ali Cumhur Yaka, Kaymakam Hasan Karakas, Garnizon Komutani Jandarma Binbasi Mustafa Ugur, Ölüdeniz Belediye Baskani Keramettin Yilmaz, Ölüdeniz Iç Takim Komutani Jandarma Yüzbasi Serdar Çölgeçen de izledi.

Toplam yarim saat süren gösteriler sirasinda Türk Yildizlari ekibi, geçtigimiz günlerde Afganistan'da meydana gelen deprem felaketinde hayatini kaybedenler için havada kalp resmi çizdi. Denizden karaya dogru toplu gösteriler disinda ikiserli ve tek olarak Ölüdeniz Vadisi'nden karadan denize dogru da muhtesem gösteri sundular. Türk Yildizlari bundan önce Azerbaycan'in baskenti Bakü'de bir gösteri sunmus ve bu gösteriyi de 1 milyon kisi izlemisti. Türk Yildizlari bundan sonra 29 Ekim 2005 tarihinde Ankara'da bir gösteri uçusu sunacaklar.

Türk Yildizlari'nin Ölüdeniz semalarindaki gösterilerinin ardindan yer sorumlusu Hava Pilot Yüzbasi Bülent Savas tarafindan Türk Yildizlari'nin fotograflarindan olusan plaket, yerel yöneticilere günün anisi olarak hediye edildi.

Plaketler, Fethiye Garnizon Komutani Jandarma Binbasi Mustafa Ugur, Kaymakam Hasan Karakas ve Ölüdeniz Belediye Baskani Keramettin Yilmaz'a verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious