Türk Yıldızları İstanbul semalarında nefes kesti

Türk Yıldızları İstanbul semalarında nefes kesti.8116
  • Giriş : 30.04.2006 / 00:00:00

Türk Hava Kuvvetleri’nde görev yapan 8 pilotun, akrobasi uçakları ile İstanbul semalarında yaptıkları nefes kesen şov, vatandaşlar tarafından beğeni ve hayranlıkla izlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tehlikeli ve heyecanlı anların yaşandığı gösteriler sırasında vatandaşlar adeta nefeslerini tutarak heyecan içerisinde gösteriyi izledi. Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan görevli olarak gelen Pilot Yüzbaşı Bülent Savaş, 11 dakika süren gösteri ucuşu hakkında bilgi verdi. Türkiye Cumhuriyeti’ni temsil etmek, Türk Silahlı Kuvvetlerini tanıtmak ve Türk Hava Kuvvetleri’ni tanıtmak ve hava kuvvetlerinin disiplin ve etkinliğinin anlatılmasına katkıda bulunmak amacıyla böyle bir gösteriyi gerçekleştirdiklerini söyledi. Savaş, Türk halkının silahlı kuvvetlere olan güven duygusunun genişletilmesi amaçlanan gösteri ile gençlerin havacılığa olan sevgisini artırılmasının da öncelikli amaçları arasında yer aldığını ifade etti.

Kadıköy sahilinde çocuklarıyla birlikte gösteriyi seyreden yüzlerce vatandaş, gösteriyi ’tek kelimeyle mükemmel’ sözleriyle değerlendirdi. Gösteriyi seyreden çocuklar memnun kaldıklarını belirterek uçakların en çok ters gittikleri anı beğendiklerini belirtti. Uçakların gösterisinden sonra Kadıköy semalarının gerçek sahibi olan martıların gökyüzünü doldurması dikkat çekti.

Gösteri Avrupa Yakası’nda da ilgiyle izlendi. Özellikle Sarayburnu bölgesindeki çok sayıda turistin, kaldıkları otellerin camlarından ve sahil şeridinden gösteriyi ilgiyle izledikleri ve kameraya kaydettikleri görüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious