Türk yolcu havada olayı çıkardı, kelepçelendi

Türk yolcu havada olayı çıkardı, kelepçelendi.10750
  • Giriş : 20.05.2017 / 21:02:00

Türk yolcu, havada olay çıkartınca koltuğu bağlanıp daha sonrada kelepçelendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ABD savaş uçaklarının havalandığı olaydan sonra uçak acil iniş yaptı. Sorunlu yolcu, iniş yapılan havaalanında gözaltına alındı.

181 yolcu ve 6 kişilik uçuş ekibiyle Los Angeles Uluslararası Havalimanı'ndan kalkış yapan 31 sefer sayılı uçakta alkollü olduğu belirtilen Anıl U. (25) eline havlu, üzerinde ise battaniye sarılı şekilde uçağın ön tarafındaki tuvaletlerin bulunduğu noktada beklemeye başladığı sırada kabin memurları tarafından yerine oturması konusunda uyarı aldı.

Kokpit kapisini da zorladı

Elinde bir dizüstü bilgisayar da bulunduğu belirtilen ve uyarıları dikkate almayan Türk yolcu Airbus 321 tipi uçağın kokpit kapısına doğru yönelerek kapısını da zorlamaya çalışması üzerine kabin memurlarının müdahalesi ve bazı yolcuların yardımı ile kontrol altına alındı.

Kabin memurları durumu hemen kokpite bildirdi. Bunun üzerine pilotlar hava trafik kontrol merkezine acil durum bilgisi verdi.

Koltuğa bağlandı

Uçağın arka tarafında bir koltuğa bağlanan ve kelepçe takılan Anıl U. yolcuğunun geri kalan kısmını bu şekilde tamamlarken yaşanan olay nedeniyle pilotların acil durum bilgisi sonrasında Hawaii'den havalanan iki F-22 Raptor savaş uçağı yolcu uçağına inişine kadar eşlik etti. Anıl U., uçağın inişinin ardından gözaltına alınırken olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

SPUTNİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*