Türkan Saylan 'Yılın keçisi' seçildi

Türkan Saylan 'Yılın keçisi' seçildi.13933
  • Giriş : 19.06.2007 / 08:46:00

Muğla'nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz Belediyesi tarafından Ölüdeniz Festivali kapsamında gerçekleştirilen anketle, Türkan Saylan ve Cumhuriyet Gazetesi yılın keçisi seçildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu yıl ikincisi düzenlenen ankete 18 bin 885 kişi katıldı. Yılın keçilerine plaketleri, 21 Haziran 2007 tarihinde gerçekleştirilecek 4. Ölüdeniz Kültür Sanat Festivali'nde verilecek. Anketle ilgili bilgi veren Ölüdeniz Belediyesi'nin CHP'li Başkanı Keramettin Yılmaz, ankette; Filiz Akın, Fazıl Say, Halit Refiğ, Fikret Otyam, Emin Çölaşan, İlhan Selçuk, Bekir Coşkun, Metin Uca ve Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 'keçi' adaylarının yarıştığını açıkladı. Başkan Yılmaz, yılın keçilerinin Ölüdeniz Belediyesi resmi web sitesinde yapılan oylama sonrasında belirlendiğini kaydetti. Yılmaz, Saylan'ı rahatsız olmasına rağmen cumhuriyet mitinglerini organize etmede gösterdiği inattan dolayı, Cumhuriyet Gazetesi'ni ise 'Tehlikenin farkında mısınız?' manşetlerindeki inadından dolayı 'yılın keçisi'ne aday gösterdiklerini sözlerine ekledi.

Bu yıl 4.'sü gerçekleştirilecek olan Ölüdeniz Kültür Sanat Festivali, 21 Haziran 2007'de başlıyor. Festival kapsamında Onur Akın, Barış Akarsu, Yeni Türkü ve Okay Temiz konser verecek.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious