Türkan Saylan'ın ayrıcalığı ne?

Türkan Saylan'ın ayrıcalığı ne?.12397
  • Giriş : 23.04.2009 / 07:00:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 16:20:20

Karanlık çevreler, Saylan'ın Asrın Davası'nı gözden düşürmek için, bunun hukuk dışı olduğunu iddia etmişti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Ancak bunun gerçeği yansıtmadığı ve açıkça psikolojik savaş yürütüldüğü ortaya çıktı. Evi aranan saylan, "hiçbir şikayetimiz yok, polisler çok nazik ve kibar davrandı demişti."

Birbiri ardına cephanelikler ortaya çıkarılırken, tüyler ürpetici suikast planları deşifre edilirken, karanlık çevreler telaşa kapıldı.

Karanlık çevrelerin yeni planı Türkan Saylan'ın evinin aranmasını bir hukuksuzlukmuş gibi gösterip, Asrın Davası'nı gözden düşürmeye çalışmak. Oysa aramayı yapan polisin çok nazik ve kibar davrandığını, hiçbir şikayetinin olmadığını, Türkan Saylan'ın bizzat kendisi söylemişti.

IFrame

"SABAH SAAT 8'DE GELDİLER. ÇOK EFENDİYDİLER. HİÇBİR FALSO YAPMADILAR. ÇOK KİBAR DAVRANDILAR HİÇBİR ŞİKAYETİMİZ YOK"

En başından beri, Ergenekon Terör Örgütü İddiaları Soruşturmasının sonuçsuz kalması için türlü türlü bahaneler uyduran kimi çevreler, "hiçbir şikayetimiz yok" demesine rağmen Saylan'ın sağlık durumunu ve yaşını, adeta, malzeme yaparak kullanmaya çalışıyor. Arama kararının, bağımsız mahkeme tarafından ve güçlü delillere istinaden verildiğini gizlemeye çalışıp, Asrın Davası'na karşı açık psikolojik savaş yürütüyor. Oysa arşivlere çok kısa bir göz atıldığında, sağlık problemi ve yaşın, mahkeme kararlarının uygulanmasında engel olmadığı görülüyor.

Kapatılan Refah Partisi'nin Genel Başkanı Eski Başbakan Necmettin Erbakan hakkındaki ev hapsi kararı kesinleştiğinde 82 yaşındaydı.Ve bir başka örnek...

Danıştay'a yapılan hain saldırının ardından gözaltına alınanlar arasında Salih Kunter vardı. Danıştay Davası'ndan tek beraat kararı verilen Kunter gözaltına alındığında 83 yaşındaydı. Gözaltındayken görüntülendiğinde, elindeki görülen idrar torbası sağlık durumunu gösteriyordu.

Ve Avrupa'dan örnek...İtalya'da devletin içinde yapılanmış gizli örgütün çökertilmesi için yürütülen operasyonda dönemin Cumhurbaşkanı, Francesco Cossiga sorgulanmıştı. Cossiga sorgulandığında 84 yaşındaydı.

Kamuoyu, şimdi şu soruyu soruyor: ÇYDD'nin burs verdiği öğrencilerden bazılarının terör örgütlerinin saldırılarında rol aldığı ortaya çıkmışken, Milli İstihbarat Teşkilatı ve Özel Kuvvetler Komutanlığı'nın hazırladığı söylenen raporlarda, derneğin, misyonerlik yaptığı ifade edilirken, bu ciddi iddialara rağmen, acaba Saylan'ın evi aranmasaydı, "hukuk asıl o zaman ihlal edilmiş olmaz mıydı?".

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*