Türkan Şoray film yönetmenliğine döndü

Türkan Şoray film yönetmenliğine döndü.29337
  • Giriş : 12.03.2008 / 15:53:00

Türkan Şoray 26 yıl aradan sonra yeniden yönetmenlik koltuğuna oturmaya hazırlanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Erendüz Atasü'nün bir eserinden beyazperdeye uyarlanacak bir filmi yönetecek olan sinemanın Sultan'ı, oldukça heyecanlı olduğunu söylüyor: "Yönetmenlik benim hayallerimi süsleyen bir aşk. Daha önce 4 kez bunu yaptım. Ama o filmlerin hepsinde aynı zamanda da oyuncu olarak rol almıştım. Bu sefer artık yalnızca yönetmenlik yapacağım."

Başka bir duygu

Bu filmin kendisi için bambaşka bir deneyim olacağını söyleyen Şoray, sözlerine şöyle devam etti: "Yönetmenlik bambaşka bir duygu. Tüm yüreğini, hayallerini, düşlerini aktarma şansın var. Sihirli bir değneğe sahip olmak gibi bir şey." Filme ağustos ayında 'motor' demeyi planlayan sanatçı, şu sıralar bir yandan senaryo üzerinde çalışırken bir yandan da filmde rol alacak sanatçıların seçimiyle ilgileniyor.

İlk olarak 1972 yılında 'Dönüş' adlı filmi yöneten Türkan Şoray, 1973'de 'Azap', 1978'de 'Bodrum Hakimi', 1981'de ise 'Yılanı Öldürseler' filmlerinde hem oyunculuk hemde yönetmenlik yaptı. Şoray, 'Dönüş' ile 1995 yılında Belçika'daki Kadın Yönetmenler Festivali'nde özel mansiyon ödülü kazandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious