TÜRKAV Bafra şubesinin yeni başkanı Gıyas Varol oldu

TÜRKAV Bafra şubesinin yeni başkanı Gıyas Varol oldu.10551
  • Giriş : 19.01.2014 / 12:33:16

Samsun'un Bafra ilçesinde faaliyette bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Bafra Şubesi Olağan Kurulu
yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Samsun'un Bafra ilçesinde faaliyette bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Bafra Şubesi Olağan Kurulu
yapıldı. Genel kurulda mevcut başkan Şükrü Karaca yeniden aday olmazken, Gıyas Varol, tek liste halinde girdiği seçimde 109 üyenin 100'ünün oyunu alarak TÜRKAV Bafra şube başkanlığına seçildi.

Bafra Öğretmenevi toplantı salonunda yapılan olağan kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunması ile başladı. Divan başkanlığını Aşkın Gelgeç, divan üyeliklerini Engin Yılmaz ve Halil Uncu'nun yaptığı kongrede, mevcut Başkan Şükrü Karaca bir veda konuşması yaptı. Karaca, ''Bugün ülkemizin içinde bulunduğu başta terör belası olmak üzere ekonomik, sosyal, siyasi, kültürel ve toplumsal cinnet herkesi olduğu gibi kamu çalışanlarını da olumsuz etkilemiştir. Bu süre zarfında özellikle Türk milliyetçiliği ülküsüne inanan kamu çalışanları kimsesizliğe itilerek korkutulmak istenmiştir. Milliyetçi kamu çalışanları cezalandırılmıştır. Bu dönemde adam kayırmanın destanı yazılmıştır. Büyük Türk milletinden intikam alınmıştır. Bizler, 'Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır' anlayışı ile Atatürk'ümüzün ilkelerine, Başbuğumuzun ülkülerine sevdalıyız. Önce ülkem diyenler bu sürgünlerin, cezalandırılmaların, kıyımların, çirkefliğin elbette hesabını soracaklardır.'' dedi.

Yeni yönetim kurulunun seçimlerinin açık oylama ile yapılmasından sonra 109 üyeden katılan 100 üyenin tamamının oyunu alan Gıyas Varol, TÜRKAV Bafra şube başkanlığına seçildi. Seçimden sonra ise konuşmalara geçildi. Yeni başkan Varol, teşekkür konuşması yaptıktan sonra sırasıyla Bafra Ülkü Ocakları Başkanı Hakan Eroğlu, MHP Bafra belediye başkan adayı Özgür Topkaya, MHP Bafra İlçe Başkanı Hüseyin Acar ve MHP Samsun Milletvekili Cemalettin Şimşek birer hayırlı olsun konuşması yaptı.

Kongreye, ayrıca, Türk Eğitim-Sen Bafra Şube Başkanı İbrahim Akekmekçi, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, 1994-2004 dönemi Bafra Belediye Başkanı Hasan Aslan, MHP Samsun İl Genel Meclis Üyesi Cavit Yüksel ile çok sayıda TÜRKAV üyesi katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious