Türkçe Olimpiyatı'nda değişim!

Türkçe Olimpiyatı'nda değişim!.16545
  • Giriş : 07.04.2009 / 09:38:00
  • Güncelleme : 07.04.2009 / 09:44:31

İstanbul Gösteri Merkezi'nin yanmasıyla Türkçe Olimpiyatları için yer aranmaya başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkçe Olimpiyatları Koordinatörü Tuncay Öztürk, İstanbul Gösteri Merkezi'nin yanmasıyla yer aramaya başladıklarını, Bağcılar ve Sütlüce'deki spor tesislerine baktıklarını söyledi.

Türkçe Olimpiyatları ile ismi özdeşleşen İstanbul Gösteri Merkezi'nin yangında kül olması üzerine olimpiyatın şarkı ve şiir yarışması finalleri spor salonlarında yapılacak.

İstanbul Gösteri Merkezi'nde 3-4 Haziran 2009 tarihlerinde Türkçe Olimpiyatları'nın şarkı ve şiir finalleri yapılacaktı. Olimpiyatın Koordinatörü Tuncay Öztürk, yangından sonra gösteri merkezinin sahibi Mustafa Özbey ile görüştüklerini, bu tarihe kadar merkezin yeniden inşasının mümkün olmadığı cevabını aldıklarını söyledi.

Öztürk, bu yıl Türkçe Olimpiyatları'nın geçen yıl olduğu gibi kategori finallerinin Ankara, İstanbul ve İzmir dışında Kayseri, Bursa, Kahramanmaraş, Gaziantep, Erzurum ve Antalya'da yapılacağını; ancak tüm yarışma finalinin 6 Haziran'da Ankara ASKİ Tesisleri'nde gerçekleşeceğini ifade etti.

İstanbul'da yapılacak şarkı ve şiir yarışması finali için yer aramaya başladıklarını belirten Öztürk, "İstanbul Gösteri Merkezi, 5 bine yakın oturma kapasitesi ile en büyük yerlerden biriydi. Şimdi bu büyüklükte olmasa bile en iyi imkânları araştırıyoruz. Bağcılar ve Sütlüce'de yapılan spor tesislerinde 3 bin civarında oturma kapasitesi olan yerler var. Rezervasyonlar için bakıyoruz. En iyi yer neresi ise yarışma orada olacak." diye konuştu. Uluslararası Türkçe Öğretimi Derneği (TÜRKÇEDER) tarafından bu yıl 7. kez düzenlenen Türkçe Olimpiyatları, 27 Mayıs-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*