Türkçe Olimpiyatları'na laf attı

Türkçe Olimpiyatları'na laf attı.19990
  • Giriş : 10.06.2009 / 19:20:00
  • Güncelleme : 22.09.2016 / 00:47:18

TBMM’de duyanları görenleri şaşkına çeviren bir tartışma yaşandı. Gerginliğin kahramanı Kamer Genç!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Genç, Genel Kurul'da gündem dışına taştığı konuşmasında herkesi kendine hayran bırakan Türkçe olimpiyatlarından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Uzun yıllardır Meclis'te Tunceli halkını temsil eden Kamer Genç yine Meclis'i karıştırdı. Genç, her zaman ki üslubuyla Genel Kurulda konuşurken iktidar partili milletvekillerinin tepkisini çekti. Tunceli Bağımsız milletvekili Kamer Genç, Türk Ticaret Kanunu görüşülürken konuyu Başbakan Erdoğan, onun çocukları, gemi meselesi ve çocuklarının nasıl yurtdışında okuduklarına getirdi.

Kürsüye çıkıp söz isteyen Kamer Genç, bir anda Başbakan Erdoğan'ın çocuklarının nasıl gemi sahibi olduklarını anlatmaya başladı ve Başbakan'ın çocuklarını yurtdışında kim okuttu diye sorular yöneltti. Genç'in bu tavrını şaşkınlıkla izleyen AK Partili milletvekilleri Kamer Genç'e tepki gösterdiler. AK Parti sıralarından yükselen tepki sonrası oturumu yöneten Meclis Başkan Vekili Güldal Mumcu da Genç'i uyardı. İktidar milletvekillerinin kendisine söz hakkı verilmemesini istemesi üzerine Kamer Genç üslubunu daha da sertleştirdi ve ima yoluyla “Başbakan'ın çocuklarını Fethullah Gülen okutuyor” dedi. Bu sözleri üzerine AK Parti Burdur milletvekili Bayram Özçelik kürsüye doğru yürüdü. Kamer Genç'in üzerine yürüyen Özçelik'i AK Parti sıralarından arkadaşları önledi. Oturumu yöneten Meclis Başkan Vekili Güldal Mumcu Genel Kurula bu gerginlik sonrası 5 dakika ara verdi. Aranın ardından tekrar kürsüye çıkan Kamer Genç, bu kez daha da çirkin ithamlarda bulunarak Genel Kuruldaki tansiyonu iyice yükseltti.

IFrame

HERKESİ KENDİNE HAYRAN BIRAKAN TÜRKÇE OLİMPİYATLARI KAMER GENÇ'İ ÜZMÜŞ!

Dünyanın farklı ülkelerinden ülkemize gelen Dünya Çocuklarının Türkçe konuşması Kamer Genç'i bir hayli tedirgin etmiş. Tablodan ürperdiğini anlatan Tunceli milletvekili Genç, "700 çocuk geliyor ve Fethullah Gülen'in şiirlerini okuyor. Buna Bülent Arınç izin veriyor. Sen ne hakla Fethullah Gülen'in şiirlerini okutuyorsun” diye Başbakan Yardımcısı Arınç'ı eleştiren Kamer Genç, Hocaefendi'ye hitaben sen dünya çocuklarını okutacağına Doğu ve Güneydoğu'daki çocukları okun onların daha çok ihtiyacı var dedi.

Dünyayı kendine hayran bırakan bu okulların o bölgelerde olduğundan habersiz olan Kamer Genç, AK Partili milletvekillerinin yurtdışına ABD'ye gittiklerinde Hocaefendi'yi ziyaret etmelerini de eleştirdi. “Gülen'in amacı ne? Bu vekiller niye ziyaret ediyor?” diyen Genç, Türkiye'nin ciddi bir rejim tehlikesi yaşadığını ve herkesi büyük tehlikelerinin beklediğini iddia etti.

Kamer Genç'in Genel Kurul gündeminin dışına çıkarak yaptığı bu seviyesiz açıklamalar AK Partili vekilleri iyice çileden çıkardı. Genç'in kısa konuşmasında sarf ettiği çirkin sözler ilk olarak AK Parti Manisa milletvekili Mehmet Çerçi'nin tepkisini çekti. Kamer Genç'in üzerine yürüyen Çerçi'yi milletvekili arkadaşları durdurdu. Mehmet Çerçi “ Durdurun şu adamı” derken AK Partili diğer milletvekilleri de Kamer Genç'e Türk okullarının ne kadar önemli işler yaptığını anlatmaya çalıştılar. Türkçe Olimpiyatlarının tüm Türkiye'yi gururlandırdığını anlatan AK Parti Manisa milletvekili Ali Koyuncu Genç'e Türkçe Olimpiyatlarının CD'sini izlemeyi önerdi. Genç bu öneriyi de tepkiyle reddetti. AK Parti sıralarından yükselen o çocuklar “Türkçe konuşuyor bu seni niye rahatsız ediyor” sorusuna da yanıt veremeyen Kamer Genç'e muhalefet partili vekillerin destek vermesi dikkat çekti. AK Partili vekillerin Kamer Genç'e gösterdiği tepkiyi MHP ve CHP'li vekiller “siz kimin avukatısınız” diyerek önlemeye çalıştılar. Kamer Genç'in taraflı tarafsız herkesi kendine hayran bırakan Türkçe Olimpiyatlarıyla ilgili takındığı bu tavır ise dünya çocuklarını bağrına basan Türk halkında derin üzüntüye yol açtı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*