Turkcell, Univercell ile öğrenciye açılıyor

Turkcell, Univercell ile öğrenciye açılıyor .4872
  • Giriş : 14.12.2007 / 10:40:00

Türkiye'de nitelikli insan yetiştirilmesi konusundaki çalışmaları ile ses getiren Turkcell, bu sorumluluk çerçevesinde yaptığı son çalışmayı Univercell adı ile duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu proje ile teknik alt yapısını, bilişime meraklı ve bu konuda fikir üretmeyi amaçlayan üniversite öğrencilerine açan Turkcell, geliştirilen ve ticari olarak değer yaratan çalışmaların fikri hakalarının, tamamen geliştiricilere ait olacağının da altını çizdi.

ELDEKİ SERVİSLER İLE KENDİ SERVİSİNİZİ YARATIN

Proje sayesinde üniversite öğrencileri servis ve ürün geliştirme, eğitim ve akademik çalışma için ihtiyaç duydukları platforma doğrudan ulaşabilecek. Turkcell’in sağladığı SMS/MMS gönderme ve toplama, GPRS/WAP servisleri, telefona içerik indirme gibi telekom hizmetlerini kullanarakyeni ürünler, servisler geliştirebilecekler.

CİLİV: "AMACIMIZ TEKNOLOJİ ÜRETEN GENÇLER KAZANDIRMAK"

Toplantıda konuşan Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv projeyi şu sözlerle anlattı: “Bu projeyle amacımız, üniversite öğrencilerinin ilgisini bilişim sektörüne çekerek, onların yeni teknolojileri yakından tanımalarına, üniversitede öğrendikleri teorik bilgileri uygulamalarına, projelerini/fikirlerini hayata geçirmelerine imkân vermek. Böylece üniversiteden yetkin, donanımlı, yeni teknolojileri bilen, kullanan ve nihayet teknoloji üreten gençleri ülkemize kazandırmayı ve Türkiye’nin bilgi toplumuna dönüşmesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.”


TÜM ÜNİVERSİTELERE AÇIK

Univercell ile öğrenciler, aralarında turkcell-im’in de olduğu 200’den fazla servisin çalıştığı platforma okullarından ücretsiz olarak erişebilecek. Eğitim, sağlık, iş dünyası, ticaret, eğlence gibi istedikleri herhangi bir alanda mobil uygulama projesi olan öğrenciler, projeye katılarak yenilikçi ürünler ve servisler geliştirebilecekler. Türkiye’nin dört bir yanında verilecek olan eğitimlerle desteklenecek olan proje, bütün üniversitelerin katılımına açık.

TURKIEEE İŞBİRLİĞİ

Turkcell Univercell programını, Türkiye’de 50 üniversitede çalışmaları olan TURKIEEE ile yürütüyor. Dünyanın en büyük teknik ve mesleki kuruluşu olan IEEE’nin Türkiye’deki öğrenci kollarını oluşturan TURKIEEE, öğrenci kolları sayısı bakımından da dünyada lider.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious