Turkcell Süper Lig'e kim veda edecek?

  • Giriş : 13.03.2007 / 00:00:00

Turkcell Süper Lig'de şampiyonluk heyacanı artarak devam ederken ligde kalma mücadelesi veren takımlar arasında da amansız savaş devam ediyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ligin bitmesine 10 hafta kala matematiksel olarak henüz Süper Lig'e veda eden takım belli olmadı. Ortada kazanılması gereken 30 puan olduğu için 17 puanla ligin dibinde yer alan Sakaryaspor'un bile ligde tutunma şansı hala devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda genelde 35 puanı bulan takım ligde kalıyordu. Bu durum göz önüne alındığında bu sezon 6. sırada bulunan Sivasspor'un 35 puanı bulunuyor.

Düşme tehlikesi yaşayan takımlar özellikle 23-31 puan barajı içersinde yer alıyor. Süper Lig'de kümede kalma mücadelesi veren takımların kendi aralarında oynayacağı maçlar ligde kalan takımı belirleyecek gibi görünüyor. İkinci yarının başlaması ile birlikte çıkışa geçen Kayseri Erciyesspor, Çaykur Rizespor ve Antalyaspor ile inanılmaz düşüş içine giren Vestel Manisaspor ligin dibinin seyrini değiştirdi.

- TAKIMLARIN KALAN SON 10 HAFTASI -

Süper Lig'e Teknik Direktör Nejat Biyediç ile başlayan Sakarya ekibi, devre arasında takımın başına Giray Bulak'ı getirdi. Ancak Giray Bulak ikinci yarıya başlayamadı ve görevini Şaban Yıldırım'a devretti. Şaban Yıldırım yönetiminde istediği sonuçları alamayan Yeşil - siyahlı takım, 17 puanlı ligin dibine demir atmış durumda. Matematiksel olarak ligde kalma umutları devam etmesine rağmen Sakaryaspor, küme düşme hattında yer alan Gaziantepspor, Denizlispor, Kayseri Erciyesspor ve Çaykur Rizespor ile oynayacak ve şampiyonluk mücadelesi veren Beşiktaş ve Galatasaray'a karşı zorlu maçları var.

Fikstüre göre de oldukça zorlu durumda bulunan Sakaryaspor'un özellikle kendi rakipleri karşısında alacağı galibiyetler belkide onları ligde tutabilecek.

17 puanla ligin dibine demir atan Sakaryaspor'un kalan maçları:

Vestel Manisaspor (D), Gaziantepspor, Denizlispor (D), Beşiktaş, Trabzonspor (D), Galatasaray, Ankaragücü (D), Kayseri Erciyesspor, Gençlerbirliği (D), Çaykur Rizespor

- DENİZLİSPOR, GEÇEN YILKI GİBİ SON MAÇTA LİGDE KALIR MI? -

Geçtiğimiz yıl ligde kalmayı son maçta başaran Denizlispor'da işler bu sezonda basit görünmüyor. Sezon başından beri istediği performansı bir türlü sergileyemeyen Ege ekibi devre arasında Faruk Hadzıbegiç ile yollarını ayırdıktan sonra Mehmet Kulaksızoğlu ile anlaştı ancak iki maç sonunda da Kulaksızoğlu ile de yollar ayrıldı. Denizlispor, kurtarıcı olarak Güvenç Kurtar ile anlaştı bakalım kalan son 10 haftada Güvenç Kurtar, Denizlispor'u ligden düşmeden kurtarabilecek mi?.

Düşmeyi çok yakından hisseden Yeşil - siyahlı ekip özellikle kendisi gibi tehlikeli bölgede yer alan Çaykur Rizespor, Sakaryaspor, Antalyaspor ile oynayacağı karşılaşmalardan alacağı sonuçlarla kendi durumunu belirleyecek. Ege ekibi, yine ligde şampiyon adayı Fenerbahçe ile deplasmanda oynayacağı karşılaşmada büyük önem taşıyor.

23 puanla 17. sırada yer alan Denizlispor'un kalan maçları:

Gençlerbirliği, Çaykur Rizespor (D), Sakaryaspor, Antalyaspor (D), Sivasspor, Fenerbahçe (D), Bursaspor, Ankaraspor (D), Kayserispor, Vestel Manisaspor (D)

- BÜYÜK KAPTAN, ERCİYESSPOR İLE YOLUNA DEVAM EDEBİLİCEK Mİ? -

Düşme hattında yer alan bir başka takım da Kayseri Erciyesspor, Teknik Direktör Bülent Korkmaz ile yoluna korkmadan devam etmeye çalışıyor. Sezonun ilk yarısı bittiğinde kesin düştü gözüyle bakılan Kayseri Erciyesspor'da yönetim, takımı Türk futbolunun ve Galatasaray'ın unutulmaz oyuncuları arasında yer alan Bülent Korkmaz'a teslim etti.

İkinci yarı başından beri aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerine toplayan Kayseri Erciyesspor, ligin dibinden kurtuldu ve hızla üst sıralara doğru tırmanmaya başladı. Bakalım bu uzun soluklu koşu sonunda istediği sonucu alabilecek mi?.

Kayseri Erciyesspor, önünde oynayacağı çok önemli kritik üç maç görünüyor. Kayseri ekibi, sırasıyla Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray maçlarını eğer kayıpsız atlatabilirse ilerleyen haftalara daha umutlu bakacak. Son 10 hafta içinde 6 deplasman maçı oynayacak Kayseri Erciyesspor, kendi sahasında Trabzonspor, Ankaragücü, Çaykur Rizespor ve Antalyaspor ile karşılaşacak.

25 puanla 16. sırada yer alan Kayseri Erciyesspor'un kalan maçları şöyle:

Beşiktaş (D), Trabzonspor, Galatasaray (D), Ankaragücü, Konyaspor (D), Gençlerbirliği (D), Çaykur Rizespor, Sakaryaspor (D), Antalyaspor, Sivasspor (D)

- GAZİANTEPSPOR, DÜŞMENİN SICAKLIĞINI HİSSEDEN TAKIMLARDAN -

Düşme hattının üç puan üzerinde yer alan Gaziantepspor'da düşme korkusu yaşayan takımlardan birisi olarak göze çarpıyor. Güneydoğu ekibi, 6 maçını içerde oynarken sadece 4 maç için deplasmana çıkacak. İlk iki maçı oldukça önemli görülüyor. Çaykur Rizespor ve Sakaryaspor maçlarında istediği sonuçlarla ayrılırsa biraz rahat nefes alabilir.

28 puanla 15. sırada yer alan Gaziantepspor'un kalan maçları:

Çaykur Rizespor, Sakaryaspor (D), Antalyaspor, Sivasspor, Fenerbahçe, Bursaspor (D), Ankaraspor, Kayserispor (D), Vestel Manisaspor, Konyaspor (D)

- ÇALIMBAY, UMUT DAĞITIYOR -

Düşme korkusu yaşayan takımlardan bir başkası da Çaykur Rizespor, o da Gaziantepspor gibi düşme hattında yer alan Kayseri Erciyesspor'dan üç puan önde yer alıyor. Karadeniz temsilcisi önünde oynayacağı Gaziantepspor ve Denizlispor maçlarının neticesi de onların rotasını ya yukarı ya da aşağı olarak belirleyecek. Rize temsilcisi bu iki kritik karşılaşmanın ardından Trabzonspor ve Galatasaray maçları da oynayacak. Çaykur Rizespor, yine kalan haftalarda Kayseri Erciyesspor ve Sakaryaspor ile zorlu maçlara çıkacak.

28 puanla 14. sırada kalan Çaykur Rizespor'un maçları:

Gaziantepspor (D), Denizlispor, Beşiktaş (D), Trabzonspor, Galatasaray (D), Ankaragücü, Erciyesspor (D), Gençlerbirliği (D), Konyaspor, Sakaryaspor (D)

- ŞAMPİYON OLACAĞI İDDİA EDİLEN VESTEL DÜŞER Mİ? -

Turkcell Süper Ligi'in ilk yarısında aldığı başarılı sonuçlarla dikkatleri üzerinde toplayan Vestel Manisaspor'daki düşüş akıllara acaba "Vestel Manisaspor lige veda eder mi?" sorularını getirdi. Ersun Yanal ile büyük bir ivme yakalayan Ege ekibi daha sonra ne olduysa inanılmaz bir düşüş peryoduna girdi ve az da olsa düşmeyi hissetmeye başladı.

Manisa temsilcisi sırasıyla Sakaryaspor, Antalyaspor, Sivasspor ve Fenerbahçe maçlarının durumuna göre tehlikeye girebilir. Vestel daha sonra ligin son iki haftasında düşme hattında yer alan rakipleri olarak görülen Gaziantepspor ve Denizlispor ile mücadele edecek.

29 puanla 13. sırada yer alan Vestel Manisaspor'un kalan maçları şöyle:

Sakaryaspor, Antalyaspor (D), Sivasspor, Fenerbahçe (D), Bursaspor, Ankaraspor (D), Kayserispor, Konyaspor (D), Gaziantepspor (D), Denizlispor

- ANKARAGÜCÜ'DE POTADA GİBİ -

Süper Lig'de 29 puanla 12. sırada yer alan Ankaragücü de kısmen düşme tehlikesi yaşayan takımlardan gibi gözüküyor. Kalan 10 hafta içinde 6 deplasman maçına çıkacak Başkent ekibi sırasıyla güçlü rakipleri Trabzonspor ve Galatasaray ile oynayacağı karşılaşmalar büyük önem taşıyor. Ankaragücü bu maçları istediği gibi tamamlayamazsa ilerleyen haftalarda bu defa Kayseri Erciyesspor, Çaykur Rizespor, Sakaryasopr ve Antalyaspor gibi rakipleri ile oynayacak.

29 puanla 12. sırada yer alan Ankaragücü'nün kalan maçları:

Trabzonspor (D) Galatasaray, Konyaspor (D), Kayseri Erciyesspor (D), Gençlerbirliği, Çaykur Rizespor (D), Sakaryaspor, Antalyaspor (D), Sivasspor, Fenerbahçe (D)

- ANTALYASPOR, BİRAZ RAHATLADI -

Uzun bir aradan sonra Süper Lig'e yükselen Antalyaspor, bu yıl ligde kalma yolunda son haftalarda aldığı başarılı sonuçlarla birazcık rahat nefes aldı. Özellikle sezonun ilk yarısında oynanan maçlarda son dakikalarda yediği gollerle galibiyetleri veya beraberlikleri kaybeden Antalya ekibi, ikinci yarı başarılı sonuçlar alarak düşme hattının 6 puan üzerine çıkmayı başardı.

Kalan maçlarında özellikle kendi rakipleri olan Gaziantepspor, Kayseri Ercyiesspor, Vestel Manisaspor karşısında alacağı sonuçlar onları oldukça rahatlatacak. Antalya ekibi ayrıca ligde Beşiktaş, Trabzonspor ve Galatasaray gibi güçlü rakipler ile mücadele edecek.

31 puanla 11. sırada yer alan Antalyaspor'un kalan maçları:

Kayserispor (D), Vestel Manisaspor, Gaziantpepspor (D), Denizlispor, Beşiktaş (D), Trabzonspor, Galatasaray (D), Ankaragücü, Kayseri Erciyesspor (D), Gençlerbirliği,

- ANKARASPOR, BİRAZ DAHA RAHAT GÖRÜNÜYOR -

Süper Lig'de beraberliklerin takımı haline gelen Ankaraspor da kısmen düşmeyi hisseden ekiplerden ama biraz daha rahat gibi gözüküyor. Düşme hattında yer alan Gaziantepspor, Denizlispor ve Vestel Manisaspor ile karşılaşacak Başkent ekibinin yine Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor maçları bulunuyor.

31 puanla 10. sırada yer alan Ankaraspor'un rakipleri şöyle:

Sivasspor, Fenerbahçe (D), Bursaspor, Konyaspor, Kayserispor (D) Vestel Manisaspor, Gaziantepspor (D), Denizlispor, Beşiktaş (D), Trabzonspor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious