Turkcell yeni yatırımlar yapacak

Turkcell yeni yatırımlar yapacak.14989
  • Giriş : 21.03.2009 / 10:47:00

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, bugüne kadar teknolojiye sadece Türkiye'de 10,3 milyar lira yatırım yaptıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ciliv, yaptığı açıklamada, bu yıl 15'inci yılını kutlayan Turkcell'in 3 çalışanla yola çıktığını, bugün çalışanları, bayileri, iş ortakları ve tedarikçilerinin oluşturduğu ekosistemiyle 50 bin kişiye istihdam sağlayan dünya çapında bir iletişim ve teknoloji şirketi haline geldiğini kaydetti.

Turkcell'in kurulduğu günden bu yana Ar-Ge'ye ve inovasyona önem verdiklerini ifade eden Ciliv, şöyle konuştu:

''Bu doğrultuda büyük yatırımlar yapıyoruz. Bugüne kadar teknolojiye sadece ülkemizde 10,3 milyar lira yatırım yaptık. Milyonlarca tüketiciyi yenilikçi ürün ve hizmetlerle dünyayla eş zamanlı tanıştırdık. Turkcell Teknoloji'de dünya ile rekabet eden, hatta dünyaya örnek olan ürün ve servisler geliştiriyoruz. Bugün, 8 ülkede faaliyet gösteren küresel bir şirketiz. 62 milyon müşteriye hizmet sunuyoruz. Bu başarıya müşterilerimizin desteği ve yeni teknolojilere olan yatırımlarımızla ulaştık.''

Ciliv, bu yıl, 2008'deki yatırımların iki katı yatırım yapacaklarına da değinerek, ''2009'da abone bazındaki büyüme, ses ve data kullanımına göre en kaliteli şebeke olma özelliğinin devamlılığı için yatırımlarımıza devam edeceğiz'' dedi.

Turkcell Akademi'nin ''Yedi Bölge Yedi Üniversite'' projesi kapsamında Anadolu Üniversitesi ile işbirliği yaptıklarını da anımsatan Ciliv, ''Turkcell Akademi GSM Gelişim Programı kapsamında, elektrik, elektronik, haberleşme mühendisliği bölümlerinde okuyan 56 öğrenciye Turkcell çalışanlarının kurumsal bilgi ve tecrübelerini aktardık ve ocak ayında üniversite ve Turkcell Akademi ortak imzalı sertifikalarını dağıttık'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*