Turkcell'deki hareketliliğe inceleme

Turkcell'deki hareketliliğe inceleme.4872
  • Giriş : 23.11.2007 / 14:47:00

İMKB ve SPK 3.8 milyon dolarlık son dakika işlemini inceliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) Başkanı Hüseyin Erkan, Çarşamba günü ikinci seans kapanışına doğru ve Perşembe günü ilk seansta Turkcell hisselerinde yaşanan hareketlilikle ilgili olarak, "SPK ile birlikte konuyu inceliyoruz" dedi.

Erkan, Türkiye'de ilk kez Tekfen Holding'in İMKB'de işlem görmeye başlaması ile birlikte düzenlenen gong çalma törenin ardından soruları yanıtladı.

Bir gazetecinin "Turkcell hisselerinde garip hareketlilik oldu, inceliyor musunuz?'' sorusu üzerine, konuyu incelediklerini, İMKB gözetim müdürlüğünün konuyla ilgili raporlar tuttuğunu söyledi. Erkan, ''Nereden kaynaklandığı konusunda SPK ile birlikte konuyu inceliyoruz" diye konuştu.

SPK ve İMKB Gözetim Müdürlüğünün birlikte inceleme yaptığını, henüz raporun çıkmadığını ifade eden Erkan, "Sadece yabancı kaynaklı bir işlem olduğunu biliyoruz, ama ne amaçla yapılmıştır şu anda ben bilemiyorum. İncelemenin sonunda en kısa zamanda bunu sizinle paylaşacağız" görüşünü dile getirdi.

"Yanlış bir emir olabilir mi?'' sorusuna karşılık da Erkan, "Her şey mümkün" yanıtını verdi.

Erkan, ''Manipülasyonla yanlış emir arasında her şey olabilir mi?" sorusu üzerine de "Manipülasyon olması çok zordur, gerçekten çok derin olan bir kağıttır. Manipülasyon olması mümkün değil. Bir de hem İMKB'de hem New York borsasında işlem gören bir şirket, dolayısıyla ben ona pek ihtimal vermiyorum, ama her ihtimal de inceleniyor şu anda..." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious