Turkcell'den 'telekulak' iddialarına yanıt

Turkcell'den 'telekulak' iddialarına yanıt.9979
  • Giriş : 17.02.2009 / 07:36:00
  • Güncelleme : 17.02.2009 / 00:01:38

Turkcell, herhangi bir bayi çalışanının müşterilere ait ses kaydına ulaşmasının mümkün olmadığını duyurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkcell'den, bugün bazı gazetelerde yer alan "Demet Akalın Turkcell'de Telekulak ayarlamış" haberleriyle ilgili yapılan açıklamada, haberde bahsi geçen kişinin Turkcell çalışanı olmadığı, bayi personeli olduğu belirtildi.

Açıklamada, ''Kendisi İstanbul'da görev yapmaktadır ve haberde söz konusu edildiği gibi başka bir şehre tayin edildiği bilgisi gerçeği yansıtmamaktadır. Herhangi bir bayi çalışanının, müşterilerimize ait ses ya da kısa mesaj (SMS) bilgi detayına ulaşması teknik olarak mümkün değildir. Şirketimizde ve bayilerimizde bu konu ile ilgili güvenlik sistemlerimiz en üst düzeyde mevcuttur. Konu yargıya intikal etmiş olup, hukuksal süreç şirketimizce de takip edilmektedir'' denildi.

İDDİA NEYDİ?

Bir GSM şirketinde çalışan kişiyle anlaşıp sevgililerini dinletmişler... Seki, Akalın'ın yardımıyla Şenlendici'nin telefon bilgilerine ulaştı... Telekulaklık yapan Seki, Şenlendirici'den dayak yedi

Seki telekulak çıktı
Kokain operasyonu kapsamında cuma gününden beri gözaltında tutulan şarkıcı Deniz Seki'nin yakın arkadaşı Demet Akalın'ın da dün akşam üzeri ifadesine başvurulması, ilginç bir iddiayı ortaya çıkardı. Akalın, iddialara göre kokain operasyonuyla ilgili değil, Deniz Seki'nin sevgilisi Hüsnü Şenlendirici'ye ait cep telefonu bilgilerini ele geçirmesine yardım ettiği için ifade verdi.

Şenlendirici, Seki'yi dövdü

Bir GSM şirketinde(TURKCELL)çalışan Can adlı hayranının yardımıyla Akalın, eski sevgilisi Oğuz Kayhan'a ait telefon mesajı bilgilerini ele geçirdi ve Kayhan'ın Selin İmer isimli kadınla mesajlaştığını öğrendi. Ardından Akalın, bu durumu Deniz Seki'yle paylaştı. Seki de, evli sevgilisi Hüsnü Şenlendirici'nin telefon bilgilerini ele geçirmek için Akalın'dan yardım istedi.Akalın, GSM şirketinde çalışan genç hayranıyla Seki'yi tanıştırdı. Bu sayede Seki, sevgilisi Şenlendirici'nin tüm telefon bilgilerine ulaştı. Ancak bir süre sonra durumu fark eden Şenlendici, çılgına döndü, kavga ettiği Seki'yi dövdü ve Can isimli çalışanı, çalıştığı GSM şirketine şikayet etti. Şirket ise konuyu kapatmak için genci Adana'ya gönderdi.

Dinlemeye takıldı
Ardından Jandarma, kokain operasyonu nedeniyle Seki'nin telefonlarını dinlerken, sadece savcılık kanalıyla alınabilecek bilgileri yasadışı bir yolla ele geçirdiğini öğrendi ve 3 gün önce Can isimli genci gözaltına aldı. Akalın da, bu nedenle konu hakkındaki bilgisine başvurulmak için Zekeriyaköy Jandarma Karakolu'na davet edildi. Akalın'ın, kendi aracıyla gittiği karakolda, 15 dakika ifade verdiği ve ardından da karakoldan ayrıldığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*