Turkcell'in abone sayısı 34,8 milyon

Turkcell'in abone sayısı 34,8 milyon.4872
  • Giriş : 09.11.2007 / 16:39:00

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, şirketin, üçüncü çeyrek itibarıyla 34,8 milyon aboneye ulaşarak Avrupa ikincisi konumuna yükseldiğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ciliv, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Ücretsiz Spor Okulları Komisyonu ve Turkcell'in birlikte yürüttüğü ''Geleceğe Koşanlar Projesi''nin Mardin'de gerçekleştirilen tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, günün Turkcell için heyecan verici olduğunu ifade etti.

Geleceğe koşmak adına, geleceği yaratmak adına Turkcell'in bu işe gönül verdiğini dile getiren Ciliv, Turkcell'in geçmişe değil, hep geleceğe bakmaya hizmet ettiğini kaydetti.

Gençlere, ''Bütün sıkıntılara rağmen bir şekilde geleceğe koşun, geleceği yaratın'' dediklerini belirten Ciliv, Turkcell'in kendisinin de bir başarı öyküsü olduğunu anlattı. Bundan 14 yıl önce kimsenin inanmadığı bir fikirle ortaya çıkan Turkcell'in, iyi bir fikirle, bunu destekleyen yürekli bir iş adamı ve Turkcell çalışanlarıyla tarih yazdığını ifade eden Ciliv, şunları kaydetti:

''Bugün Türkiye'nin Turkcell'i, dünyanın en büyük 100 teknoloji şirketi arasında yer alıyor. Bugün Türkiye'nin Turkcell'i, New York Borsası'na kote ilk ve tek Türk firması. Turkcell, ABD borsalarında birçok kurumun yatırımcılarına tavsiye ettiği bir Türk firması. Turkcell, sadece Türkiye'de değil, 6 değişik ülkede de birinciliğe koşuyor. O ülkelerde geleceği yaratmak için koşuyor.''

-TURKCELL'İN 9 AYLIK PERFORMANSI-

Süreyya Ciliv, Turkcell'in geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladığını ve yılın 9 aylık döneminde şirketin büyük bir başarıya imza attığını belirterek ''Turkcell, üçüncü çeyrek itibarıyla 34 milyon 800 bin aboneye ulaşarak Avrupa ikincisi konumuna yükseldi'' dedi.

Bu başarının, tamamen geleceği yaratmaya kenetlenen teknolojiye ve insanın eğitimine inanan Turkcell çalışanları ve iş ortakları sayesinde gerçekleştiğini belirten Ciliv, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde en az 100 iş ortakları bulunduğunu bildirdi.

Turkcell'in, elde ettiği başarıyı binaları ve santralleri ile kazanmadığını ifade eden Ciliv, ''Biz Turkcell olarak çalışanlarımıza çok önem veriyoruz. Onların kendilerini geliştirmelerine çalışıyoruz'' dedi.

Ciliv, Turkcell'in daha önce gerçekleştirdiği projelere de değinerek, ''Kardelenler'' ile 10 bin öğrenciye burs imkanı sağlandığını, ''Geleceğe Koşanlar Projesi'' ile de çocuklara destek olacaklarını kaydetti.

Süreyya Ciliv, ''Bu projeye çok inanıyoruz. Atatürk'ün dediği gibi 'sağlam kafa sağlam vücutta bulunur'. Biz gençleri geriye düşseler bile birinciliğe koşmaları için teşvik etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious