Türkçülük günü kutlandı....

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Türkcülük Günü, Adana'da sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla kutlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Galleria arkasındaki alanda düzenlenen kutlamalara Adana Türk Ocakları, Kamu-Sen, Türkmenler Birliği, Avşarlar Derneği, Dadaloğlu Avşarlar Derneği, Kuvayi Milliye Derneği, Aydınlar Ocağı, Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı, Yörtürk Vakfı destek verdi.

İstiklal Marşı, Kuran-ı Kerim okunmasıyla başlayan programda konuşan Türk Ocakları Derneği Başkanı Hüseyin Kuşçu, tarihte olduğu gibi günümüzde de Türk milletini yok etme çabalarının devam ettiğini belirterek iç ve dış mihraklara karşı duyarlı olunmasını istedi.

Programa destek veren sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri örste demir dövdükten sonra Kuvayi Milliyeciler mehter takımı eşliğinde gösteri yaptı.

Türkçülük Günü kutlamalarına Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Salbaş Belediye Başkanı Bahattin Develi, Çatalan Belediye Başkanı Ahmet Özen, Sofulu Belediye Başkanı Ahmet Zembilci, Türk Eğitim Sen Genel Sekreteri İsmail Koncuk, MHP İl Başkanı Yılmaz Tankut, DYP İl Başkanı Nevzat Şaşkın ile çok sayıda davetli katıldı. Ressam Embiya Çavuş da sosyalizmin insanlar üzerindeki zulmünü işleyen resimlerini sergiledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious