Türk'e özel diz üstü bilgisayar

  • Giriş : 05.12.2006 / 00:00:00

Sony, Türk tüketicisi için diz üstü bilgisayar üretti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sony tarafından üretilen, Türkçe klavye ve işletim sistemine, Türkçe çevrimiçi ve çağrı merkezi desteğine sahip yeni Vaio dizüstü bilgisayarları, Sony Eurasia yetkili servis hizmeti ve garantisiyle Türkiye piyasasına sunuldu.
Sait Halim Paşa Yalısı'nda düzenlenen basın toplantısıyla tanıtılan yeni Vaio'ların, Türkçe klavye ve işletim sistemi, Türkçe çevrimiçi, çağrı merkezi hizmetleri, yetkili servis ve garanti özellikleri bulunuyor. Yeni ürünün teknik özellikleri ve pazar hedefleri hakkında bilgi verilen toplantıya Sony Vaio Avrupa Başkan Yardımcısı Akihiro Matsubara, Sony Eurasia Genel Müdürü Mohsen Noohi ve Sony Eurasia IT Pazarlama Müdürü Göktuğ Okan Oğuz katıldı.

Mohsen Noohi, hız, güç, mobilite, hafiflik ve güvenlik gibi yüksek teknoloji özelliklerine sahip bilgisayarların Türkiye'deki kullanıcılar için özel olarak üretildiğini ifade etti.

İşle eğlenceyi birleştirmeyi amaçlayan Vaio'ların, bir ülkeye özel olarak üretilebilmesi için gerekli bazı kriterler olduğuna işaret eden Noohi, bu kriterleri yerine getiremeyen Norveç, Polonya, Danimarka gibi Avrupa ülkeleri için bile henüz özel üretim yapılmadığını belirtti.

Sony Eurasia IT Pazarlama Müdürü Göktuğ Okan Oğuz, bilişim sektöründe Türkiye'nin gösterdiği büyümenin kendilerini şaşırtığını belirterek, "2007 yılı için konulan bütün hedefler 2006 yılında aşıldı. Yüzde 30 olan diz üstü bilgisayar pazarında yüzde 10'luk bir pay almayı hedefliyoruz" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious