Türker: Ecevit ilkeleri ışığındayız

Türker: Ecevit ilkeleri ışığındayız.10906
  • Giriş : 11.06.2009 / 13:56:00

DSP Genel Başkanı Masum Türker, Bülent Ecevit'in demokratik sol ilkeleri doğrultusunda siyaset yaptıklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

DSP Genel Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Carlo Marsili'nin DSP Genel Başkanı Masum Türker'e tebrik ziyaretinden bulunduğu belirtildi.

Ziyarette bir gazetecinin, ''Rahşan Ecevit'in beraberindeki milletvekillerinin DSP'den istifa etmelerinin ardından hükümet partisine alternatif oluşumlar içinde yer alabilecekleri'' yönünde açıklamaları hatırlatarak, ''Hüsamettin Cindoruk'un kurduğu sağ bir partide bu işe devam etme düşüncelerini nasıl değerlendiriyorsunuz?'' şeklindeki sorusunu Türker, şöyle yanıtladı:

''Arkadaşların düşünceleri ve Rahşan Hanım'ın bu konudaki yaklaşımı konusunda bir değerlendirme yapamam. Çünkü biz demokratik sol bir partiyiz. Ecevit'in demokratik sol ilkeleri doğrultusunda siyaset yapıyoruz.

Bizim yaklaşımımız parti olarak, iktidara alternatif yaratma birliğini, partimizin bünyesinde oluşturmak, Demokratik Sol'un kendi ilkeleri çerçevesinde gitmektir. Parlamento'ya bu şekilde bir yaklaşımla bakıyoruz. Bu konuda Rahşan Hanım'ın ya da beraber olan arkadaşların Cindoruk'la birlikteliğini değerlendirmemiz mümkün değil. Bekleyip göreceğiz. Ama biz Ecevit'in partisiyiz, Demokratik Solcu bir partiyiz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*