Türker Tekin vefat etti

Türker Tekin vefat etti.12348
  • Giriş : 18.03.2008 / 16:16:00
  • Güncelleme : 18.03.2008 / 17:39:12

Tek Türkiye Dizisi'nin 'Halo'su Türker Tekin vefat etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zatüree teşhisiyle üç hafta önce hastaneye kaldırılan oyuncu Türker Tekin, hayatını kaybetti.

Tekin, en son Samanyolu TV'de yayınlanan 'Tek Türkiye' dizisinde 'Halo İbrahim' rolünü oynuyordu.

25 Kasımda grip şikayetiyle gittiği hastanede boğazında tümör tespit edilen Türker Tekin, yaklaşık üç aydır radyo terapi tedavisi görüyordu. Hastalığını eşi Neriman Tekin'den saklayan Türker Tekin, doktorların ameliyat olması gerektiğini söylemesine rağmen diziye devam edemem düşüncesiyle de ameliyat olmayı kabul etmedi. Rahatsızlığı sebebiyle Dokuz Eylül Üniversitesi Hasatanesi'nde 3 haftadır tedavi gören ünlü oyuncu Türker Tekin, akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Usta oyuncunun son anlarında dahi rol aldığı Tek Türkiye dizisini düşünüp gitmek istediğini belirten eşi Neriman Tekin, "Son anlarında dahi diziye gitmek istedi. Diziye gitmek istediğini bana yazdığı notla söyleyebildi." dedi. Türker Tekin, "Hastaneden çıkmam gerek, Tek Türkiye beni bekliyor." şeklinde yazdığı notu eşine bıraktı. Evinde derin bir sessizlik ve üzüntü olan usta oyuncunun gelini Meltem Şilit, "Babam, sanatçı kişiliğinin ötesinde çok insancıl ve pozitif bir insandı ve ömrünün sonuna kadar bu özelliğini korudu." şeklinde konuştu. Tekin'in torunları Ege ve Renç Şilit ise dedelerini çok sevdiklerini ve daha fazla vakit geçiremedikleri için üzüldüklerini ifade etti.

Türker Tekin'in cenazesi, bugün saat 13:00'te Konak Tiyatrosu'nda düzenlenecek törenin ardından ikindi namazından sonra defnedilecek.

Halo İbrahim son kez sahneye çıktı   

STV'de yayınlanan "Tek Türkiye" ismili dizi filmde "Halo İbrahim" karakterini canlandıran Türker Tekin (68), üç haftadır tedavi gördüğü İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde dün (17 Mart) akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

Son yolculuğuna uğurlanan usta oyuncuyu, bugün İzmir Devlet Tiyatrosu Konak Sahnesi'nde düzenlenen törende meslektaşları yalnız bırakmadı. Üzerine Türk Bayrağı örtülen tabutla son defa sahneye çıkan tiyatro ve sinema oyuncusu Tekin için arkadaşları tek tek duygularını ifade etti. Türker Tekin'in son defa tiyatroya götürülüşü sırasında eşi Neriman Tekin, ağabeyi Turan Tekin, çocukları, torunları ve meslektaşları gözyaşlarını tutamadı. Arkadaşları onun için, "Adam gibi adamdı." diyerek duygularını ifade etti. Oyuncu arkadaşlarından Doğan Yağcı'nın, Tekin'in tiyatroyla ilgili bir şiirini okuması törene katılanları duygulandırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious