Türkeş'in eski koruması gözaltında

  • Giriş : 24.01.2008 / 12:52:00

''Çekiç Operasyonu''nda gözaltına alınan Pehlivanoğlu, örgüt lideri çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ankara'da gerçekleştirilen ''Çekiç Operasyonu''nda gözaltına alınan, aralarında merhum Alpaslan Türkeş'in eski korumalarından Tahsin Pehlivanoğlu'nun da bulunduğu 11 kişi, emniyette yapılan sorgularının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevkedildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Suçlar Büro Amirliği ekipleri, yaptıkları istihbarat çalışmaları sonucunda uzun süre takibe aldığı silahla adam yaralama, nitelikli yağma, mala zarar verme ve tehdit suçlarına karışan kişilere yönelik olarak bir operasyon düzenledi.

"Çekiç" adı verilen operasyonda gözaltına alınan 11 kişinin ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda 6 adet değişik çap ve markalarda tabanca, 3 adet ses-gaz tabancası, bu silahlara ait çok sayıda mermi ve fişek, jop ve bıçak ele geçirildi. Yakalanan kişilerin emniyette yapılan sorgulamalarında, Tansin Pehlivanoğlu'nun kurulan örgütün lideri olduğu ve bir dönem merhum Alpaslan Türkeş'in korumalığını yaptığı tespit edildi.

Gözaltına alınan şahıslar emniylette yapılan sorgulamalarının adından, haklarında düzenlenen suç evrakları ile birlikte Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edildi.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious