Türkeş'in kızlarına dava

  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

Seval Türkeş ile çocukları, Türkeş'in ilk eşinden olan kızları hakkında alacak davası açtı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eski MHP lideri Alparslan Türkeş'in ikinci eşi Seval Türkeş ile çocukları Ayyüce ve Ahmet Kutalmış Türkeş, babalarının ilk evliliğinden olan kardeşleri Umay Günay ve Ayzıt Türkeş hakkında ayrı ayrı alacak davası açtı. Dava dilekçesinde, "Umay Günay ve Ayzıt Türkeş'in, babalarının ölümünden sonra, İngiltere'deki banka hesabından çektikleri 242 bin sterlinden kendi hisselerine düşen 112 bin 355 sterlinin" ödenmesi istendi.
Seval, Ayyüce ve Ahmet Kutalmış Türkeş'in avukatları İsmail Uyar, iki kardeşin banka hesapları, gayrimenkulleri, üzerlerine kayıtlı araçları, hissedarı oldukları mallardaki hisseleriyle kooperatif ve ticaret odalarına kayıtlı şirketlerdeki hisselerine "ihtiyati tedbir" konulmasını talep etti.
Dava dilekçelerinde, "Günay ve Ayzıt Türkeş'in, babalarının ölümünü bankaya bildirmedikleri, Türkeş'in banka hesabından şahsi hesaplarına para aktarıp kötü niyetlerini ortaya koydukları, Türkeş'in diğer mirasçılarının hisselerini kaçırdıkları" iddia edildi. Dilekçede, Türkeş'in Deutsche Bank'ın Londra şubesindeki hesabından Umay Günay'ın 42 bin, Ayzıt Türkeş'in de 200 bin sterlin çektiklerine dair kesinleşmiş mahkeme kararı olduğu ifade edildi.
Umay Günay ve Ayzıt Türkeş'in "özel evrakta sahtecilik" ve "banka aracılığıyla dolandırıcılık" suçlarından yargılandıkları dava, zamanaşımı nedeniyle ortadan kaldırılmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious