Türkiye, dünya birincisi

  • Giriş : 17.08.2006 / 00:00:00

Bakan Pepe, orman yangınlarıyla mücadele konusunda Türkiye'nin dünyadaki en başarılı, en iyi ülkelerin birincisi olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Daha sonra valiliğe geçen Pepe, burada 'Yeşil Sivas' projesi konusunda Vali Canpolat'tan birifing aldı. Daha sonra bir açıklama yapan Bakan Pepe, son günlerde artan orman yangınlarına değinerek bu konuda vatandaşların kendilerine yardımcı olmalarını istedi.

Orman yangınlarında bu yıl geçen senelere oranla yüzde 50'den daha fazla bir artış olduğunu belirten Pepe, "Ama bütün ekiplerimizin cansiparane gayretleriyle zayiatı minumum düzeye indirmeye çalışıyoruz. Temenni ederiz ki bu zayiat hiç olmasın. Ormana kem gözle bakana biz de iyi niyetle bakmıyoruz. Yangınlara sebep olanlara bunun hesabını sormak için her vatandaşımızdan bize yangının kim tarafından çıkarıldığını ihbar etmelerini istiyoruz. Birkaç tanesinin canı yansın ki bundan bazıları ibret alsın." şeklinde konuştu.

Bir soru üzerine ise Bakan Pepe, Türkiye'nin yangınlarla mücadele konusunda üs haline geldiğini vurguladı. Gürcistan'da çıkan orman yangınına Türkiye'den de söndürme uçaklarıyla müdahale edildiğini hatırlatan Pepe şunları söyledi: "Geçen sene de olduğu gibi Gürcistan'ın bizden orman yangınları konusunda bir talepleri olmuştu. Gürcistan'da, Türkiye sınırına 20-25 kilometre uzaklıktaki sınırda ormanlık bir alanda şiddetli yangın sözkonusu. Bu yangına Türkiye yangın söndürme uçaklarıyla müdahale ediyor. Zannediyorum Türkiye, Kıbrıs'a Suriye'ye ve Gürcistan'a orman yangınlarında başarılı bir şekilde müdahale ediyor. Ülkemiz, orman yangınlarındaki mücadelede dünyadaki en başarılı, en iyi ülkelerin birinci sırasındadır."

Valilikteki temaslarının ardından Bakan Pepe, Belediye Başkanı Sami Aydın'ı makamında ziyaret etti. Belediye önünde halk oyunları ekibi tarafından karşılanan Pepe, Başkan Aydın'dan yapılan hizmetler konusunda bilgi aldı. Pepe daha sonra partisinin il teşkilatını ziyaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious