Türkiye, Fransa'ya teslim oldu

  • Giriş : 03.06.2006 / 00:00:00

Milli Bayan Hentbol Milli Takımımız, Fransa'da 29-29 berabere kaldığı play-off eleme maçında Adana'da rakibine 24-35 mağlup oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gençleştirilmiş kadrosuyla Adana'ya gelen Fransa takımı, özellikle yaşlı oyuncuların erken yorulmasının da avantajıyla son bölümlerde rahat bir süreç yaşadı. Tribünleri tıklım tıklım dolduran seyircilerden bazıları salonu erken terk ederken, maç sonunda Milli Takım oyuncularımız göz yaşlarına hakim olamadı. Fransa Milli Takımı soyunma odasında büyük bir sevinç yaşanırken, A Milli Bayan Hentbol Takımı Antrenörü Birol Ünsal, "Çok kötü bir top oynadık. Maalesef günümüzde değildik. Adanalılar'ın gösterdiği bu kadar ilgi karşısında mahçup olduk." diye konuştu. Fransa Takımının Teknik Direktörü Philip Bana ise, "Türk milli takımı gerçekten iyi bir ekibe sahip. İlerde belki Avrupa ve Dünya şampiyonu bile olabilir ama biz dünya takımıyız. Korkarak gelmiştik, ama korktuğumuz başımıza gelmedi. Bu kadar farklı bir skor beklemiyordum. 2007 yılında Dünya Şampiyonası da ülkemizde olacağı için Avrupa Şampiyonası'nda olmak istiyorduk. Bunu başardık." diye konuştu.

Vali Mustafa Cahit Kyraç, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay da takip etti.

Maç öncesi seyircilere Türk bayrağı ve ayyıldızlı şapkalar hediye edildi. Bu arada, maçın devre arasında basın mensuplarının kötü şartlarda çalışmasından dolayı yetkililer, bu durumu düzelttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious