'Türkiye, Hamas ile görüşmesi gerekiyorsa Türkiye gibi görüşecektir'

  • Giriş : 22.02.2006 / 00:00:00

Doğruyol Partisi Genel Başkanı (DYP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Hamas heyetinin Türkiye ziyaretini doğru bulmadığını ve hükümetin bu konudaki tavrının yanlış olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ağar, DYP Bursa İl Başkanlığı'nda düzenlediği basın toplantısında, AK Parti iktidarını sert bir dilli eleştirdi. Başbakan Erdoğan'ın köşe bucak kaçmaca yoluyla siyaset yapmaya çalıştığını dile getiren Ağar, bu yolla ülkenin yönetilemeyeceğini söyledi.

Hamas'ın Türkiye ziyaretinide sert bir dille eleştiren Ağar, şöyle konuştu: ''Başbakan, pazar günü Bursa'da bir ilçe kongresinde, 'AK Parti kendi politikasını çizer. Allah'tan başka kimseden korkmaz' dedi. Bu kadar büyük yalan olmaz. Kimden korkup korkmadığı Hamas ziyareti sırasında belli olmuştur. Misafir davet ediyorsan ev sahibi gibi karşılarsın, köşe bucak kaçmazsın.''

Ağar, Türkiye'nin, 400 yıl hükümranlık sürdüğü bölgedeki tarihsel tecrübelerini, bugünkü dış politikaya yansıtacak bir devlet olduğunu işaret ederek, ''Ama Türkiye, Türkiye'ye yakışır hükümetlerce yönetildiğinde böyle olacaktır. Meselenin daha sonra İran seyahati ile şekillenen bölümü, hükümetin söylediklerini 2 gün sonra havada bırakacak niteliktedir. Türkiye, Hamas ile görüşmesi gerekiyorsa Türkiye gibi görüşecektir. Türkiye ihtiyaç duyduğu noktada herkesle Türkiye gibi görüşecektir.'' diye konuştu.

Ankara'da ele geçirilen ve içlerinde asker ve polis kökenli şahısların da bulunduğu "Sauna" şebekesi ile ilgili bir soruya da Ağar, şöyle cevap verdi: "Bu konuda valiler gerekli açıklamaları yaptı. Bizim hükümetin döneminde olsa böyle hadiseler olmazdı. Bu soruyu gidip ilgli yerlere sorun. Ben de sizin gibi bu hadiseleri gazete ve TV'lerden öğrendim. Ancak, bu hadisenin Susurluk ile benzetilmesine ise gülüp geçiyorum. Herkes istediğini yazıp çizebilir."

Ağar, bir gazetecinin, ''Gazetelerde yayımlanan anket sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz'' yönündeki sorusu üzerine ise anketlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, basın toplantısının ardından Anadolu Sanayici ve İşadamları Derneği Genel Merkezi'nin açılış törenine katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious