Türkiye, Hentbol’de Fransa önünde vize arıyor

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

İsveç'te Aralık 2006'da yapılacak 6. Avrupa Hentbol Bayanlar Şampiyonası finallerine katılma yolunda Fransa ile Play-Off ikinci maçını oynayacak Türkiye A Milli Bayan takımı vize arıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

A Milli Bayan Hentbol Takımı Antrenörü Birol Ünsal, Frnas'nın güçlü bir ekibi olduğunu Dünya şampiyonluğu ve Olimpiyat dördüncülüğü olduğunu söyledi.

Ünsal, maçı en az 28-28 berabere bitirmeleri durumunda da turu geçeceklereni belirterek, "Rakibimiz ilk maçta oynatmadığı iki oyuncusunu da kadrosuna katmış. Dolayısıyla zor bir rakiple oynuyoruz. Seyircilerimizin desteğine ihtiyacım var. Bu turu geçemezsek, Fransa'daki başarımız bir tesadüf olarak tarihte kalır" dedi.

Takım Kaptanı Ceren Üstün de, maça çok iyi hazırlandıklarını,sporcuların galibiyetten başka bir şey düşünmediklerini belirtip, "Avrupa Şampiyonası finallerine katılarak tarih yazacağız" diye konuştu.

Valilik Toplantı salonunda maç öncesi takımla ilgili bilgi verildi. Vali Yardımcısı Abdullah Dölek, Federasyon Başkanı Tarık Cengiz, Takım Kaptanı Ceren Üstün'ün yanı sıra Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi ile TSYD Adana Şube Başkanı Nihat Geven de katıldı.

Hentbol Federasyonu Başkanı Tarık Cengiz de, Adana'nın hentbol memleketi olduğunu bu nedenle Samsunlu olmasına rağmen Adana'yı tercih ettiklerini söyledi. Son derece ciddi ve önemli bir maça çıkacaklarını belirten Cengiz, Fransa'daki maç sonunda kendisini Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye kadar arandığını belirtti.

Cengiz, "Cumhurbaşkanımız bir iki oyuncunun değiştirilmesinde geç kalındığını bile söyledi. Bu kadar yoğun bir ilgi nedeniyle oyuncularımızı maç için otele hapsettik. Dünyaya bağlarını kopardık. Sadece maçı düşünüyorlar. İnşallah kazanarak, Türkiye'ye bir zafer yaşatacağız. Tarihimizde ilk edfa bir Avrupa Şampiyonası'na katılmak istiyoruz" diye konuştu.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi de, TürkiyeFransa BAyan Hentbol Milli Takımı play-off mücadelesinin ücretsiz olacağını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious