Türkiye, markalaşma yolunda ilerliyor

  • Giriş : 15.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin bir turizm ülkesi olarak artık markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemekte olduğunu bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakanlık Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Erdoğan, mesajında kültürel ve tarihi mirası ve eşsiz doğal güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi olan Türkiye'nin, bir turizm ülkesi olarak artık markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydetti.

Turizmin, gelişmeye son derece açık ve geliştikçe kendisiyle beraber diğer alanların gelişimine de hız kazandıran öncü bir sektör olduğunun bilindiğini vurgulayan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Hükümet olarak, turizm gelirlerinin artırılması ve turistik bölgelerin çeşitlendirilmesi için turizm yatırımlarını teşvik ediyor ve turizm potansiyelimizin etkin bir biçimde tanıtımına büyük önem veriyoruz.

Tanıtımda, dünya turizm pastasını şekillendiren iş-kongre, fuar ve sportif etkinliklerin büyük payı vardır.

Bu bakımdan İstanbul'un 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti kabul edilmesinin, ülkemizin tanıtımı ve turizmin canlanmasında ayrı bir önemi olacaktır.

Mevlana'nın hoşgörü ikliminde farklı dil, din, ırk ve kültürlerden insanlara daima kucak açan ülkemiz, turizm hedefini her geçen gün daha da yükseğe taşıyacaktır.''

Başbakan Erdoğan, yeni bakışlar, yeni projeler, işbirliği ve iletişim ortamı oluşturulmasında herkese çeşitli görevler düşeceğini kaydederek, Turizm Haftası'nı kutladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious