Türkiye, Platini'ye oy verdi

  • Giriş : 27.01.2007 / 00:00:00

Haluk Ulusoy, yeni seçilen UEFA Başkanı Mişel Platini'nin Türk Futbolu adına çok iyi bir başlangıç olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Platini'nin kendisinin çok yakın dostu olduğunu belirten Ulusoy, UEFA Başkanı seçimlerinde Platini'yi desteklediğini söyledi.
Almanya'nın Düseldorf kentinde yapılan UEFA Başkanı seçimlerinden dönen Ulusoy, tarifeli uçakla geldiği Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Genç bir jenerasyonun başa geldiğini ifade eden Ulusoy, Avrupa futbolunda bir değişimin yaşandığını anlattı. Platini'nin UEFA Başkanı olmasından çok mutlu olduğunu dile getiren Ulusoy, "Platini'nin başkan olmasından çok mutluyum. Platini benim 10 yıllık arkadaşım. Kardeşim denilebilecek kadar çok yakınız. Bana göre Türk futbolu adına çok iyi bir başlangıç olacak" dedi.

Başka ülkelerin Futbol federasyonlarını da Platini'ye oy vermeleri konusunda ikna etmeye çalıştıklarını kaydeden Ulusoy, "Bizim ağzımızdan çıkan söze yönelik olarak oy verecek ülkeler vardı. Biz bu desteği sağlamak için onlarla konuştuk ve desteklerini aldık. Neticede Platini, UEFA Başkanı seçildi" diye konuştu.

Şenez Erzik'in UEFA'nın yönetim kurulunda yeniden görev almasına da değinen Ulusoy, destek için 3 ay içerisinde 30'a yakın Futbol federasyonu başkanı ile görüştüğünü söyledi. Erzik'in 4 yıl daha UEFA yönetim kurulunda görev yapmasının Türkiye adına çok önemli olduğunu belirten Ulusoy, "Sanıyorum Şenez başkanım 17 yıl UEFA'da görev yapan kişi olarak tarihe geçecektir" dedi.

TFF olarak Erzik'i olabildiğince desteklendiklerini belirten Ulusoy, "Sıkıntılı günlerimizde Şenez başkanım hep yanımızdaydı. Bugün bu konu ülke adına çok önemliydi. Ancak ülke adına bu konuya yeterince önem verilmedi" şeklinde konuştu.

Öte yandan Danıştay'ın İDDİA oyunu için yürütmeyi durdurma kararı vermesinin Futbol kulüpleri adına üzücü olduğunu ifade eden Ulusoy, kararın alınması dahilinde Futbol kulüplerinin büyük maddi sıkıntı yaşayacağını kaydetti. Hükümetin önümüzdeki günlerde bu sorunu çözeceğine inandıklarını belirten Ulusoy, "İnanıyorum ki ileriki günlerde bu sorun halledilerek, çözüme kavuşacak" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious