'Türkiye, Rusya'dan sonra bizim için ikinci pazar'

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Volvo Türk Genel Müdürü Jan Van Der Malen, Türkiye'nin kendileri için Rusya'dan sonra ikinci büyük pazar olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mersin'de HiltonSA Otel'deki tanıtım toplantısında Volvo Türk Genel Müdürü Jan Van Der Malen, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye'de nakliye ve lojistik sektörünün geliştiğini söyledi.

Volvo'nun ithal ürünlerdeki pazar payının yüzde 10 olduğunu belirten Malen, Türkiye'de bu yıl 40 bin çekici satılmasının öngörüldüğünü kaydetti. Uluslararası nakliye pazarında FH serisi ile nakliyecelere hitap ettiklerini anlatan Malen şöyle dedi:

"Pazardaki gelişme bizleri umutlu kılıyor. Problemli kısım ise Volvo olarak çok kamyon satmış olmamız. Büyük miktarda satıştın dolayı müşterilere kamyon yetiştiremiyoruz. Türkiye pazarının Doğu Avrupa ülkeleri içinde yer alıyor. Türkiye bütün marketler arasında Volvo için Rusya'dan sonra ikinci büyük pazar durumunda. İsveç'teki Volvo kamyon, Türkiye ve Rusya pazarını büyük bir dikkat ve heyecanla takip ediyor. Özellikle Türkiye'deki gelişmeleri yakından takip ediyor. İran'da geçen yıl 10 bin kamyon sattık. İran sabit bir pazar değil. Asıl değer verdiğimiz pazar Rusya ve Türkiye.''

Malen, bir gazetecinin, dolar ve Avro'da yaşanan artıştan etkilenip etkilenmediklerini sorması üzerine, Türkiye'deki müşterilerinin çoğunun uluslararası nakliye yapan firmalar olduğunu, işlemlerini dolar ve Avro olarak yaptıkları için onların etkilenmediğini, dolayısıyla kendilerinin de etkilenmesinin söz konusu olmadığını belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious