Türkiye, tenis cenneti olacak

  • Giriş : 27.04.2007 / 00:00:00

Tenis Federasyonu Başkanı Azmi Kumova, son yıllarda uluslararası tenis organizasyonlarının Türkiye'de yapıldığını belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kumova, önümüzdeki dönemde Türkiye'nin tenis cenneti haline geleceğini söyledi.
Antalya'nın Manavgat ilçesindeki Club Alibey Tesisleri'nde yapılan, Senior Uluslararası Dünya Tenis Şampiyonası'na katılan federasyon başkanı Kumova, gazetecilere yaptığı açıklamada, Uluslararası Tenis Federasyonu'nun son yıllarda yapılan turnuvalarda Türkiye'yi tercih ettiğini kaydetti.
Bu organizasyonların, Türkiye'nin tanıtımına büyük katkı sağladığını ifade eden Kumova, gelecek yıl dünyanın en büyük tenis organizasyonuna da ev sahipliği yapacaklarını kaydederek, şöyle konuştu:
''Bu yıl ülkemiz Senior Uluslararası Dünya Tenis Şampiyonasına ev sahipliği yapıyor. Bu organizasyonun A Grubu'na 34 ülkeden 750'ye yakın sporcu katıldı. Bunlardan bir kısmı ülkemize ilk defa geldi. Ülkemizde böyle bir tesis gördükleri için son derece memnun ve mutlu oldular. Önümüzdeki yıl ise aynı organizasyonun B Grubu'nu düzenleyeceğiz. Önümüzdeki sene yapacağımız organizasyonla da dünyanın en büyük tenis organizasyonunu yapmış olacağız. Çünkü dünyada şimdiye kadar A ve B grupları aynı ülkede, aynı şehirde yapılmadı. İlk defa Türkiye'de yapılacak. Türkiye, tenis cenneti olacak.'' Organizasyonun düzenlendiği Club Alibey Tesisleri'nin, kort sayısı bakımından organizasyonlar için çok uygun olduğunu ifade eden Kumova, gelecek yıllarda Türkiye'nin tenisin dünyadaki cenneti olacağını kaydetti.
Öte yandan, Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) tarafından düzenlenen 2007 Senior Dünya Tenis Şampiyonası, yarın oynanacak final maçları ile sona erecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious