''Türkiye, turizmde markalaşıyor''

''Türkiye, turizmde markalaşıyor''.12173
  • Giriş : 27.09.2008 / 10:56:00
  • Güncelleme : 27.09.2008 / 11:19:22

Başbakan Erdoğan, turizm konusunda geleceğe umutla bakıyor..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Kültürel ve tarihi mirası ve eşsiz doğal güzellikleriyle cennet vatanımız Türkiye, bir turizm ülkesi olarak artık markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir" dedi.

Başbakan Erdoğan, Dünya Turizm Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Türkiye'nin dünyanın en değerli kültür ve tarih miraslarından birine sahip olduğunu belirten Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Türkiye coğrafi konumu, iklim özellikleri ve tabii güzellikleriyle de sayılı turizm ülkeleri arasında yer almaktadır.

Hükümet olarak uygulamaya koyduğumuz politikalarla, ülkemizin sahip olduğu turizm potansiyeli çok daha verimli hale getirilmiş, gerek turist sayısında gerekse elde edilen gelirde rekor artışlar sağlanmıştır.

Turizm sektörünün gerilemesine yol açacak olumsuzlukları ortadan kaldıran, çevreye duyarlı, tarihi ve kültürel değerleri koruyan, turist memnuniyeti sağlayan, turizm faaliyetlerinde çeşitliliği teşvik eden politikalarımıza devam edeceğiz.

Hedefimiz turizmdeki başarıyı her yıl daha da ileri bir seviyeye taşımak ve Türkiye'yi turizmde dünyanın en büyük cazibe merkezi haline getirmektir. Kültürel ve tarihi mirası ve eşsiz doğal güzellikleri ile cennet vatanımız Türkiye, bir turizm ülkesi olarak artık markalaşma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*