Türkiye 2006’ya gidemedi, Almanya zarar etti

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

Almanya'da 9 Haziran'da başlayacak Dünya Kupası için geri sayım başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bu büyük organizasyondan önemli gelir elde etmenin planlarını yapan Almanlar,Türkiye'nin kupada yer almayışından önemli ölçüde etkilendiler. Hemen hemen Almanya'nın tamamında lisanslı Dünya Kupası ürünlerinin satışı yapılıyor. Turnuvaya katılan tüm ülkelerin proomsyon ürünlerini büyük mağazalarda satışına başlandı.

Garanti gözüyle bakılarak hazırlanan Türk Milli takımının ürünleri, Türkiye'nin süpriz bir şekilde

elenmesi sonucunda Alman firmalarını zor durumda bıraktı. Bütün hazırlıkların Türkiye'nin dünya kupasına katılması yönünde yapılması özellikle spor ürünleri üzerinden para kazanmak isteyen firmaların işini iyice zora soktu.

- FORMALAR ELDE KALDI -

Türk Milli takımımızın binlerce forması, tşörtleri, anahtarlıkları, kaşkolları ve maskotları üretici firmaların elinde kaldı. Özellikle büyük spor mağzaları ile marketlerde bulunan Türk Milli Takımımızın ürünleri gurbetçiler tarafından ilgi gösterilmiyor.

Ürünler sadece Almanya'yı ziyaret eden Türk vatandaşları tarafından satın alınıyor. Alman yetkililer bu durum karşısında ne yapacaklarını ve zararlarını nasıl kapatacaklarının çarelerini arıyorlar.

- BREZİLYA VE ALMANYA ÜRÜNLERİ YOK SATIYOR -

Dünya Kupası'nın adeta simge ülkesi haline gelen Brezilya'nın tüm ürünleri neredeyse kapış kapış satılıyor. Sambacıların özellikle formaları hem Alman hem de diğer turistler tarafından satın alınıyor.

Brezilya Milli takımının ardından ev sahibi Almanya'nın da Dünya Kupası için ürettiği ürünler futbolseverler tarafından büyük ilgi görüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious